Çözüldü Bilgisayar açılırken ekranda oluşan çizgiler

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

feritinherit

Centipat
Screenshot_2020-03-17-19-43-27-026.jpeg

Bilgisayar açılırken anakartın logosunun görüldüğü ekrandaki piksellerde bozulmalar oluyor. Ardından masaüstü yerine siyah bir ekranda renkli yatay çizgiler yanıp sönüyor. Bu ekranda imleci kontrol edebiliyorum ve birkaç dakika sonra imlecin de kaybolduğu sadece siyah bir ekran geliyor. Bilgisayarı ancak güvenli modda sorunsuz bir şekilde açabiliyorum. Bu sorun oyun oynarken bilgisayarın aniden kapanmasından sonra başladı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Yanıtınız için teşekkür ederim. Ekran kartımı fırınladım şu anda sorunsuz çalışıyor, meselenin kalıcı olarak çözüldüğünü umuyorum.
Ekran kartı miladını doldurmuş gibi görünüyor. İlk olarak Harici bir ekran kartı kullanıyor musunuz yoksa onboard VGA mı kullanıyorsunuz. Eğer harici kullanıyorsanız ve anakartın VGA özelliği varsa ekran kartını çıkartıp anakart üzerinden görüntü almaya çalışın. Eğer anlattığım yöntemi yapamıyorsanız güvendiğiniz bir bilgisayarcıya götürmeniz en sağlıklısı olacaktır. Bu gibi durumlarda parça testlerini yapmanız için elinizde yedek parçalar olması gerekiyor ki nokta atışı arıza tespiti yapabilesiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı