Bilgisayar açılırken kapanıyor

AlvosivUA

Hectopat
Merhabalar arkadaşlar

2 Seneden beri bilgisayarımda büyük bir sorun yaşanıyor benim için sorun şu;

Bilgisayarı açıyorum. Bilgisayarda kapanma sesi gibi bir ses geliyor ve ekran donuyor. Her 10 saniye bunu tekrarlıyor. Tam düzelttim derken aynı şeyler tekrar oluyor. RAM'ları çıkarıp taktım diğer RAM slotlarına taktım işlemci ve fanını çıkarıp taktım işlemciye termal macun sürdüm. Harddisk kablolarını falan takıp çıkardım. Bir fön tutup temizledim ama yine devam ediyor. Ayrıca bir de LED'lerden biri yeşil diyeride kırmızı yanıyor. Yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar arkadaşlar

2 Seneden beri bilgisayarımda büyük bir sorun yaşanıyor benim için sorun şu;

Bilgisayarı açıyorum. Bilgisayarda kapanma sesi gibi bir ses geliyor ve ekran donuyor. Her 10 saniye bunu tekrarlıyor. Tam düzelttim derken aynı şeyler tekrar oluyor. RAM'ları çıkarıp taktım diğer RAM slotlarına taktım işlemci ve fanını çıkarıp taktım işlemciye termal macun sürdüm. Harddisk kablolarını falan takıp çıkardım. Bir fön tutup temizledim ama yine devam ediyor. Ayrıca bir de LED'lerden biri yeşil diyeride kırmızı yanıyor. Yardımcı olabilir misiniz?
Arkadaşın dediği gibi sorum RAM'lerden kaynaklı olabilir. PSU 'dan da kaynaklanabilir. Eğer tecrübeniz yoksa bilen birine götürmeyi deneyin, daha çok bozulmaması adına.
Az biraz tecrübeniz varsa ilk olarak RAM'lerin ucunu silgi ile silin. Toksik yapmış olabilir.

Selamlar tekrardan, dostum senin dediğin gibi sorun tekrar olduğunda RAM'ların ucunu bir silgi ile sildim ama sorun düzelmedi. Sorunun PSU ile olduğunuda düşüünmüyorum ama şunu bulabildim; SSD'nin üzerinde bir bölüm var oraya bağlanan 2 kablo var o kablolardan birini çıkardığımda ekran dondu taktığımda benim dediğim sorun tekrar oldu acaba ondan olabilir mi sorun?

Selamlar tekrardan, dostum senin dediğin gibi sorun tekrar olduğunda RAM'ların ucunu bir silgi ile sildim ama sorun düzelmedi. Sorunun PSU ile olduğunuda düşüünmüyorum ama şunu bulabildim; SSD'nin üzerinde bir bölüm var oraya bağlanan 2 kablo var o kablolardan birini çıkardığımda ekran dondu taktığımda benim dediğim sorun tekrar oldu acaba ondan olabilir mi sorun?
Çıkardığımda ekran dondu derken, bilgisayar açıkken çıkarmadınız umarım?

Sorunun yerini çözmek için yaptım ve sorunun nereden çıktığını buldum ama nasıl bir çözüm bulabilirim bilemiyorum.
Sizin bir öneriniz var mı?

Son düzenleme:
Sorunun yerini çözmek için yaptım ve sorunun nereden çıktığını buldum ama nasıl bir çözüm bulabilirim bilemiyorum.
Sizin bir öneriniz var mı?
Sorununuz SSD veya HDD kaynaklı olabilir. Bozulduysa geri dönüşü fazla yok maalesef. İlk başta dediğim gibi bir bilene götürün. Biliyorsanız yapın demiştim ama çalışırken kabloyu çıkarmışsınız çok zararlı bir şey bir daha tekrarlamayın, çalışırken kasayı bile açmayın.

Bir bilene götürüp sorunun ne ile ilgili olduğunu bulduktan sonra götürdüğün yer mahallenin bilgisayarcısı değilse tamir ettir ya da buraya tekrardan yaz. Disklerde bir sıkıntı varsa ve de önemli dosyalarınız varsa yedeklersiniz. PSU bozuksa güzel bir PSU öneririz. Ya da daha başka şeyler. Burdan sorunu bulmak zor, sadece tahmin yürütülür.

Sorununuz SSD veya HDD kaynaklı olabilir. Bozulduysa geri dönüşü fazla yok maalesef. İlk başta dediğim gibi bir bilene götürün. Biliyorsanız yapın demiştim ama çalışırken kabloyu çıkarmışsınız çok zararlı bir şey bir daha tekrarlamayın, çalışırken kasayı bile açmayın.

Bir bilene götürüp sorunun ne ile ilgili olduğunu bulduktan sonra götürdüğün yer mahallenin bilgisayarcısı değilse tamir ettir ya da buraya tekrardan yaz. Disklerde bir sıkıntı varsa ve de önemli dosyalarınız varsa yedeklersiniz. PSU bozuksa güzel bir PSU öneririz. Ya da daha başka şeyler. Buradan sorunu bulmak zor, sadece tahmin yürütülür.

Çok saçma bir şekilde her 2 günde bir oluyor .d şu an yakında bir bilgisayarcı yok güvenebileceğim maalesef bir 2 ay beklemem lazım yeni bir bilgisayar almak için .d
Aniden ekran gidiyor ve birdaha gelmiyor dostum galiba çözülecek gibi değil.
Çok saçma bir şekilde her 2 günde bir oluyor .d şu an yakında bir bilgisayarcı yok güvenebileceğim maalesef bir 2 ay beklemem lazım yeni bir bilgisayar almak için .d
:d
Aniden ekran gidiyor ve birdaha gelmiyor dostum galiba çözülecek gibi değil.

Konu kapanabilir yardım ettiğin için teşşekürler bu arada tecnopatı biraz kurcalıyordum :D

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı