Bilgisayar açılırken ses çıkarıyor

enesxp30

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar. Bilgisiyarı sabah açarken ses çıkıyor. Bildiğiniz süpürge makinesi gibi ama 30 sn sürüyor. Eskı haline dünüyor. Acaba tozdan mı böyle?

Merhabalar. Bilgisiyarı sabah açarken ses çıkıyor. Bildiğiniz süpürge makinesi gibi ama 30 sn sürüyor. Eskı haline dünüyor. Acaba tozdan mı böyle?
Hocam sesi atabilirmisiniz ? Böyle sorunun ne olduğunu çok zor anlarız. Ama büyük bilgisayar POST verirken biraz uğraşıyor. Ondan dolayı o sırada büyük ihtimalle fanı da düşüremiyor.

@enesxp30
Çok büyük ihtimalle PSU fanı sesidir.
Kontrol etme ihtimali varsa çok kısa süreli çalıştırmak üzere kasadaki tüm fanların güç girişlerini çıkarıp çalıştırın ses varsa PSU fanıdır. Temizleyip yağlayınca düzelir.

@enesxp30
Çok büyük ihtimalle PSU fanı sesidir.
Kontrol etme ihtimali varsa çok kısa süreli çalıştırmak üzere kasadaki tüm fanların güç girişlerini çıkarıp çalıştırın ses varsa PSU fanıdır. Temizleyip yağlayınca düzelir.

Hocam kasayı 7 aydır temızlemedım.
Hocam sesi atabilir misiniz? Böyle sorunun ne olduğunu çok zor anlarız.

Yaparızda hocam ama yarına kadar çıkmaz yarın tekrar konu açacağım.
Aynısı bende de oluyordu PC eski ise o sorunlar yavaş yavaş çıkmaya başlıyor.

Hocam galiba PC temızlemedım çünkü fanlarda bayağı ama bayağı bir toz var içeresinde.

Hocam kasayı 7 aydır temızlemedım.

Yaparızda hocam ama yarına kadar çıkmaz yarın tekrar konu açacağım.

Hocam galiba PC temızlemedım çünkü fanlarda bayağı ama bayağı bir toz var içeresinde.
Hocam bu arada yinede tahmin yürütürsek POST atarken büyük ihtimalle hiç fanı kontrol edemediği için Fan’lar hızlı çalışıyor olabilir.

Olabilir benimki de çok tozluydu uğraşmak istemedim zaten geçen günlerde ömrü bitti🤧

Geçmiş olsun hocam ben en iyisi bilgisiyarcıya gütüriyim temızlesın kasayı.
Hocam bu arada yine de tahmin yürütürsek post atarken büyük ihtimalle hiç fanı kontrol edemediği için Fan'lar hızlı çalışıyor olabilir.

Olabilir hocam ama zaten fanlarda bayağı bir toz var.

Geri
Yukarı