Çözüldü Bilgisayar açılış ekranından sonra görüntü vermiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Plaqunior

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5600G
16GB CL16 Fury Beast Ram
500GB HDD
256GB M.2 SSD
A520M-K V2 Anakart
Bilgisayarımı kullanırken egzoz fanında tıkırtı sesi duydum ve düzelmesi için 2 kere yavaşça vurdum. Ancak bilgisayar kapandı ve açılmadı sonra BIOS sıfırladım, RAM slotunu değiştirdim ve sadece yükleme ekranı geldi Windows açılmadı bu esnada Windows 11 kullanıyordum. Sonraki denemelerimde Windows açılırken hata oluştu gibisinden mavi bir ekran ile karşılaştım. Windows'um çöktü diye düşündüm. Sonra kuzenime gidip format USB hazırladım. Bilgisayarıma taktım Windows 10 kurdum ve aynı hata.
Özetlemek gerekirse bilgisayarımı açıyorum, Gigabyte yazısı ve loading ekranı ile karşılaşıyorum ardından görüntü gelmiyor ve monitörüm kendini kapatıyor görüntü gelmediği için. Yardım edin bu sorunu çözemedim.

Çözüm
Bu olay ekran kartı yüzünden olmuş olabilir. Ekran kartını çıkarıp takmayı deneyin.
Apu kullanıyorum.

Sorunumu şu şekilde çözdüm: bilgisayarı art arda kapatıp açarak onarım ekranına geldim ve oradan sonra sorun gider’e bastım ardından “Windows’un açılmasını engelleyen sorunları bulun” tarzında bir seçenek vardı onu seçtim. Ardından Windows 10 kurulum ekranından sonra gelen şifre oluşturma yerine attı ve birkaç denemeden sonra bilgisayarım açıldı.
Umarım işinize yarar.
Bu olay ekran kartı yüzünden olmuş olabilir. Ekran kartını çıkarıp takmayı deneyin.

Apu kullanıyorum.

Sorunumu şu şekilde çözdüm: bilgisayarı art arda kapatıp açarak onarım ekranına geldim ve oradan sonra sorun gider’e bastım ardından “Windows’un açılmasını engelleyen sorunları bulun” tarzında bir seçenek vardı onu seçtim. Ardından Windows 10 kurulum ekranından sonra gelen şifre oluşturma yerine attı ve birkaç denemeden sonra bilgisayarım açıldı.
Umarım işinize yarar.

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı