Bilgisayar açılışında mavi ekran hatası

MrSqueek

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Çevirmen
Merhaba, bilgisayar açılırken bu ekran geldi. Enter tuşuna bastım/basılı tuttum falan bir etki etmedi. Ardından yeniden başlattım ve sorunsuz açıldı bilgisayar. Sonra tekrar yeniden başlattım yine sorunsuz açıldı. Anlık bir çökme falan mı olmuştur yoksa endişelenmem gerekir mi efendim? Şu an her şey normal çalışıyor. @MayCrasH HATA GÖRSELİ

Windows 10: Hata kodu: 0xc0000221 genellikle yanlış yapılandırılmış sistem (a)yarları veya Windows kayıt defterindeki düzensiz girişlerden kaynaklanır. Bu hata, kayıt defterini onaran ve kararlılığı geri yüklemek için sistem ayarlarını düzenleyen özel bir yazılımla giderilebilir.

Çözüm: (Alıntıdır) ekranınızda Windows hatası gördüğünüzde, düzeltmenin en kolay ve en güvenli yolu bilgisayarınızı yeniden başlatmanızdır. Vücudumuzun birkaç dakika boyunca gözlerini kapatması gerektiği gibi, bilgisayarlarımızın da bir süre içinde kapanması gerekiyor. Hızlı bir yeniden başlatma, programlarınızı yenileyebilir ve bilgisayarınıza yeni bir girişim başlatmak için temiz bir sayfa oluşturur. Daha sık olmamakla birlikte, yeniden başlatmadan sonra karşılaştığınız hataları da ortadan kaldırır. Ayrıca kullanılmayan tüm programları dinlendirmek için haftada bir kez bilgisayarınızı kapatmanız da idealdir. Ancak, yeniden başlatma artık çalışmadığında, hatalarınızı düzeltmek için daha gelişmiş Windows çözümleri kullanın.

Geri
Yukarı