Bilgisayar açılışında siyah ekran geliyor

gokhan3421

Centipat
Daha fazla  
Sevgili Technopat takipçileri herkese merhaba. Bilgisayarım ilk açılışlarda bu tarz durumlar sık yaşanmaya başladı. Attığım görselden sonra DVI yazılı siyah ekran ve sonrasında hiçbir şey yazmayan siyah ekran geliyor. Daha sonra ise masaüstü geliyor fakat 15 snde bir aynı olay tekrar ediyor. Çözüm olarak kapatıp açıyorum. Bazen 3 5 kere kapatıp açtığım da oluyor. Nedeni nedir sizce? Teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• dd2a045d-42f8-4983-b1e1-c97ea94b9af8.jpg
    dd2a045d-42f8-4983-b1e1-c97ea94b9af8.jpg
    218,9 KB · Görüntüleme: 55
  • ss.png
    ss.png
    18,1 KB · Görüntüleme: 52
Ağlamıyorum gözüme sadece RX570 kaçtı. Ekran kartı arızası dostum. Keşke almadan önce RX 570 alınır mı diye bir konu açsaydınzı burada. İade şansın varsa direkt iade et.

Bence donanımsal bir sorun değil bende de RX 480 vardı aynı ekran hatasını almıştım kart sapasağlamdı zannımca ama driverlar ekran kartlarına kafayı yedirtiyor ekran kartında bir problem yok dostum ama driverlar problemli AMD'de. Tabii ki garantisi varsa yollamanı öneririm bir güzel fotoğraflarıyla beraber güzel açıklarsan hangi hatayı aldığını belki çözülme işi vardır inşallah çözülür.

Bence donanımsal bir sorun değil bende de RX 480 vardı aynı ekran hatasını almıştım kart sapasağlamdı zannımca ama driverlar ekran kartlarına kafayı yedirtiyor ekran kartında bir problem yok dostum ama driverlar problemli AMD'de. Tabii ki garantisi varsa yollamanı öneririm bir güzel fotoğraflarıyla beraber güzel açıklarsan hangi hatayı aldığını belki çözülme işi vardır inşallah çözülür.
Sen bir örneğe bakarak bu fikri öne sürüyorsun. Forum bizzat bunun gibi başlıklarla dolu. 0 Kutusundan bile bu arıza ile çıkan RX570-RX 580 kartlar var. Ama söylediğin gibi işin driver kısmı da var. O yüzden başta bir silip tekrar yüklemesini önerdim.

Geri
Yukarı