Bilgisayar Açılışta "All Settings Were Reset to default values" Hatası

umutnal

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 1500 TL sistem toplama videosundaki sistemin aynısından var bende ve yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum ve hiçbir problem yaşamadım şimdiye kadar. Ancak geçenlerde PES 2017 oynarken birden bilgisayar dondu ve reset atmak zorunda kaldım ve açıldığında şöyle bir ekran çıktı.

Screenshot_2017-09-27-18-58-05-737.jpeg
InShot_20170927_190417015~01.jpg

Bildiğiniz gibi o sistemde RAM'lerin BIOS'tan hızı 1600 hızından 2400 hızına çıkarılıyordu ve RAM'lerde bu hızı destekliyordu tabii ki. Ancak neden böyle olduğunu anlamış değilim. Bu ekran geldikten sonra yine BIOS'tan hız ayarını artırarak aynı şekilde kullanmaya devam edebildim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar 1500 TL sistem toplama videosundaki sistemin aynısından var bende ve yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum ve hiçbir problem yaşamadım şimdiye kadar. Ancak geçenlerde PES 2017 oynarken birden bilgisayar dondu ve reset atmak zorunda kaldım ve açıldığında şöyle bir ekran çıktı.

Eki Görüntüle 261090 Eki Görüntüle 261091

Bildiğiniz gibi o sistemde RAM'lerin BIOS'tan hızı 1600 hızından 2400 hızına çıkarılıyordu ve RAM'lerde bu hızı destekliyordu tabii ki. Ancak neden böyle olduğunu anlamış değilim. Bu ekran geldikten sonra yine BIOS'tan hız ayarını artırarak aynı şekilde kullanmaya devam edebildim.
Hocam RAM'lerin voltaj ayarları auto ise, en sona çek bakalım ne olacak ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu arada hocam o videoyu izlemedim. APU mu var sistemde ? Yoksa harici ekran kartı var mı ?
Apu var hocam Amd A10 7870K ekran kartsız sistem.

BIOS pili bitik galiba.
Pili bitik olsa bile çalışır haldeyken böyle olması saçma. Bir süre kapalı kaldığında olabilir ama bu şekilde olamaz.

Hayır, RAM'lerle uğraşma. Otomatiğe al kalsın. Nedir bu OC sevdası anlamadım ki.
Benimki OC sevdası değil minimum imkamla maksimum verimlilik elde etmek ve o videodaki amaçta buydu. Ben bu işlemi videoda önerilen şekilde yaptım.

Bugün de böyle bişeyle karşılaştım;

IMG_20170929_231606~01.jpg

Screenshot_2017-09-30-02-48-13-466.jpeg

Fikir beyan edecek kimse yokmu?

Hocam çok ta önemli bir problem değil. Hatta problem bile değil. BIOS "Şimdi sen gir bana sonra işlemci ayarsız v.s v.s uğraştırma beni hiç uğraşamam." diyor. :)

Çözüm : BIOS'a gir o.c v.s yapacaksan işlemciye yap. Yapmayacaksan F10 yapıp çık. ;)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı