Çözüldü Bilgisayar açılıyor görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Fruel

Decapat
Daha fazla  
RAM
G. Skill 8gb
SSD veya HDD modeli
Adata sx6000 pro 512gb
Ekran kartı
Rx 6600xt
Anakart
Msi b550 tomahawk
İşlemci
5600x
Bilgisayarım yaklaşık 6 aydır hiç açılmadı elektrik bağlantısı olmadan kutulu bir şekilde muhafaza edildi. Bugün kurup çalıştırmayı denediğimde görüntü alamadım. Bilgisayar çalışıyor, fanları dönüyor, LED'ler yanıyor, monitöre hiçbir şekilde görüntü gelmiyor. BIOS ekranına bile giremiyorum açılırken tuşa basmama rağmen. Aynı hataya sahip başlıklara göz attım çözüm yolu olanları denedim fakat hala aynı sorun devam ediyor.

-BIOS flashback ile BIOS Update denedim BIOS ekranı geldi fakat parçaları takıp tekrar açtığımda sonuç hala aynı görüntü yok.
-BIOS pili çıkartıp tekrar takma işlemini uyguladım değişiklik olmadı.
-Yeniden Windows kurulumu yapacaktım fakat BIOS ekranına ulaşamıyorum onu bile açmıyor.

Ek olarak anakart üzerinde ki ışıklardan BIOS flashback ile Update yapmadan önce boot ışığı kırmızı yanıyordu Update sonrası yanmayı kesti. Şu an da hala çalışıyor görüntü alamıyorum ve açıldıktan 1-2 dakika sonra kendi kendine kapanıyor.

Çözüm
PSU'ya bağlı olan kabloların gevşemiş olma ihtimali var onları da kontrol edin.

Bir de BIOS pili çıkartıp hemen taktınız mı? Çıkardıktan sonra 2 dakika civarı beklemek gerekiyor.

Pili çıkardıktan sonra yaklaşık 4-5 dakika beklemişimdir.
Kabloları söküp takmıştım tekrardan pil işleminden önce kablolarla ilgili sorun olduğunu sanmıyorum.

Arkadaşlar sorun çözüldü. Kasayı kablolarını söküp anakartı üstündeki bütün bileşenleri söküp BIOS pilini de dökerek boşa çıkardım ardından RAM'leri, ekran kartını, SSD'yi silgi ile sildim. Yaklaşık bir 30 dakika beklettim. Tekrardan bileşenleri birleştirip bilgisayarı açtım direk UEFI format attım. Her şey sorunsuz bir şekilde ilerledi format işlemi bitti oyun yüklemeye başlamıştım tekrardan kapandı sadece BIOS'a erişebiliyordum, Windows yine başlamıyor. SSD BIOS'ta görünmüyordu, SSD'yi boşa çıkararak HDD üzerine Windows kurdum ve sorunsuz bir şekilde kullanıyorum sorun SSD kaynaklıymış. Fikirlerine sunan yardım eden herkese teşekkür ederim. İyi günler.
PSU'ya bağlı olan kabloların gevşemiş olma ihtimali var onlarıda kontrol edin

Birde BİOS pili çıkartıp hemen taktınız mı? çıkardıktan sonra 2 dakika civarı beklemek gerekiyor

PSU'ya bağlı olan kabloların gevşemiş olma ihtimali var onları da kontrol edin.

Bir de BIOS pili çıkartıp hemen taktınız mı? Çıkardıktan sonra 2 dakika civarı beklemek gerekiyor.

Pili çıkardıktan sonra yaklaşık 4-5 dakika beklemişimdir.
Kabloları söküp takmıştım tekrardan pil işleminden önce kablolarla ilgili sorun olduğunu sanmıyorum.

Arkadaşlar sorun çözüldü. Kasayı kablolarını söküp anakartı üstündeki bütün bileşenleri söküp BIOS pilini de dökerek boşa çıkardım ardından RAM'leri, ekran kartını, SSD'yi silgi ile sildim. Yaklaşık bir 30 dakika beklettim. Tekrardan bileşenleri birleştirip bilgisayarı açtım direk UEFI format attım. Her şey sorunsuz bir şekilde ilerledi format işlemi bitti oyun yüklemeye başlamıştım tekrardan kapandı sadece BIOS'a erişebiliyordum, Windows yine başlamıyor. SSD BIOS'ta görünmüyordu, SSD'yi boşa çıkararak HDD üzerine Windows kurdum ve sorunsuz bir şekilde kullanıyorum sorun SSD kaynaklıymış. Fikirlerine sunan yardım eden herkese teşekkür ederim. İyi günler.

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı