Bilgisayar açılmadan HDMI Switch ile bağlanan uydu alıcısı açılmıyor

Ozan Güven

Kilopat
Makaleler
5
Kumandalı 3 Port Hdmi çoklayıcı Dağıtıcı 3 Giriş 1 çıkış Hdmi Switch Full Hd 3d GittiGidiyor'da 286475450

Linkteki ürünü Raspberry Pi'ı, bilgisayarımı ve uydu alıcısını televizyona bağlayabilmek için aldım. Çıkışa(output) televizyonu, girişe(input) uydu alıcısını, Pi'ı ve kasadan uzattığım HDMI kablosunu taktım. Kasa monitöre DVI ile bağlı. Her şey açıkken aralarında sorunsuz geçiş yapabiliyorum, ama şöyle bir sorun var; bilgisayarı açmadan uydu alıcısı açılmıyor.

Yerlerini değiştirdim ama sorun düzelmedi, güç mü yetersiz geliyor acaba diye DC5V adaptör aldım, yine olmuyor. Switch'te sorun olduğunu düşünmüyorum, olsaydı geçiş yaparken de sıkıntı çıkarırdı diye düşünüyorum. Sorun sizce neden kaynaklanıyor arkadaşlar? Bağlantıları mı yanlış yaptım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sorunu bende PS4,Uydu alıcısı,Bilgisayar,Televeizyon dörtlüsünde yaşıyorum umarım bi çözüm bulabilirsiniz.
Bende yararlanırım. :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı