Çözüldü Bilgisayar açılmasına rağmen donanımlar çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

justsaybebeyim

Decapat
Daha fazla  
Esenlikler dostlar bilgisayar güç düğmesine basınca USB portlarinda enerji gelmiyor. Klavye mouse vs çalışmıyor. Monitöre goruntu gelmiyor. Anakartta turuncu DRAM ışığı yanık. BIOS pilini çıkarıp denedin, RAM çıkarıp denedim ama sorun çözülmedi. Var mı bir çözüm önerisi? Anakart: MSI H510M Pro.

Çözüm
RAM'lerin temas noktalarını silgi ile silip temiz bir fırça ile temizleyip öyle deneyin.
Esenlikler dostlar bilgisayar güç düğmesine basınca USB portlarinda enerji gelmiyor. Klavye mouse vs çalışmıyor. Monitöre goruntu gelmiyor. Anakartta turuncu DRAM ışığı yanık. BIOS pilini çıkarıp denedin, RAM çıkarıp denedim ama sorun çözülmedi. Var mı bir çözüm önerisi? Anakart: MSI H510M Pro.
psuda sorun olabilirmi acaba

PSU'da sorun olabilir mi acaba?

Ekran kartı fan dönüyor PC fan dönüyor. Yani muhtemelen bilgisayar açılıyor hatta monitörün güç düğmesinin ışığı PC açılırken beyaz yanar o beyaza dönüyor ama sonra acilmayinca turuncuya dönüyor. Yani kasada enerji var diye düşünüyorum. Ekran karti ve fanlar dönüyorsa?

RAM'lerin temas noktalarını silgi ile silip temiz bir fırça ile temizleyip öyle deneyin.

Deneyeyim ama ben sorunun USB port bağlantı noktası gibi bit yer varsa oradan kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Ayrıca şunu da sormak istiyorum şuradaki üst porttaji bağlantı hafif eğikti ben de o soketi duzlestirerek taktım acaba bundan olabilir mi? Bu üst soldaki ne baglantisi?

Dosya Ekleri

• 20240205_174329.jpg
    20240205_174329.jpg
    152,2 KB · Görüntüleme: 13
Fan bağlantısı onlar. Orada sorun olacağını sanmam.

Ustam çok teşekkür ederim sorun çözüldü gibi. Ben RAM'leri çıkarıp taktığımda çalışmıştı 5dk sonra yine hata vermişti ama şu an bir kapattım tekrar bekledim 5dk düzeldi. Benim klavye ve kulaklık arada bir kopup duruyordu baglantisi gidip geliyordu Ben de USB port yerlerinde falan hata var sanmıştım. Eğer bu konu hakkında da bilgin varsa paylaşırsan sevinirim. Şuradaki video bana aittir ve biraz paranormal cozulmeyen bir hata:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Tekrardan çok teşekkür ederim.

Fan bağlantısı onlar. Orada sorun olacağını sanmam.

@mkg83
Bu konuma da bakar mısın üstadım...

Son düzenleme:

Geri
Yukarı