Bilgisayar Açılmıyor Ekran Siyah Kalıyor

Emre Sancar

Kilopat
Makaleler
1
Merhaba, bilgisayarım son bir kaç gündür bazen açılıyor bazen ise açılmıyordu. Bugün artık hiç açılmamaya başladı. Bilgisayardan hiç bir ses gelmiyor sadece güç ışığı yanıyor ve optik sürücüden ses geliyor. Ekran simsiyah kalıyor. Sorun sabit sürücüden olabilir mi ?

Bilgisayara format atın , aynı durum benim başıma gelmişti . Son zamanlarda bilgisayarınız hasar aldı mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadas geç kalmadıysam PC baslattıgında anakartı markası ekranda gözüküyorsa sadece windows'a geldiginde siyah kalıyorsa sorunu windows yazılımıyla alakalı. Windows'u kurtarma seçeneklerini dene. Olmazsa hangi Windows sürümü yüklü ise format diskini takıp dene. Olmazsa format at. İçinde lazım gerekli birsey varsa Live CD indirip PC'ni aç. İcindekileri al. Bu durumu 3 /e kez yasamıstım. Bildigim kadarını paylastım. Benden fazla bilgisi olan ustad varsa yanlısım varsa düzeltebilir. Not: Resim çekip atarsan daha iyi yardımcı olmaya çalısırım.

Dostum ayni sorun 4 farkli masaustu bilgisayarda basima geldi. Kasayi actim. RAM'lari cikardim ve geri taktim. Goruntu gelmeye basladi. 4 sistemde de ise yaradi bu. Senin sistem masaustu degilmis ama ram slotlari ulasabilecegin bir yerdeyse deneyebilirsin.

Benim bilgisayarda da dün aynı sorun oldu, anakart logosu geliyor sonra siyah ekran geliyor. Klavyede çalışmıyordu, o yüzden BİOS menüsüne giremiyorum. Gittim Vatan Bilgisayar şubesine verdim kasayı, inceleyeceğiz dediler bir kaç kağıt verdiler. Garantisi vardı zaten bakalım ne olacak.

Arkadaşlar hepinize teşekkürler. Öncelikle bilgisayar açılırken ana kart logosu çıkmıyor, direk siyah ekran geliyor (Sorun işletim sisteminde değil). Açılışta optik sürücüden ses geliyo demiştim, o ses bip sesi değil. BIOS piline kadar söktüm. Sonra topladım yine aynı siyah ekran geliyor. Daha önce ana kartım bozulmuştu. Açılına hiç bir ses gelmiyordu. Ama şimdi optik sürücüden ses geliyor.

@Recep Baltaş

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı