Bilgisayar açılmıyor ve bip sesi geliyor

-Fidelio-

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Bilgisayarı açarken ekrana hiçbir şey gelmiyor ve bip sesi aralıklarla sürekli devam ediyor. Sabah ilk açtığımda parolayı yazıp giriş yaptım bir kaç dakika sonra bilgisayar dondu. Şimdi de hiç açılmıyor. Hatta klavye ve farenin ışıkları yanmıyor ama hoparlör ve monitörün ışıkları yanıyor. Acaba bu sorun neden kaynaklı olabilir? RAM kaynaklı olduğunu düşünüyorum baya eskidi çünkü. RAM'leri çıkarıp yerlerini değiştirerek yeniden taktım fakat sorun devam ediyor. Sizce sorun neden kaynaklı olabilir? Yeni bir RAM almalı mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
PC özelliklerini yazabilir misin? Bip sesini tam tarif edersen sorunu teşhis edebiliriz.
Bip sesleri ve anlamları
PC özelliklerim:
Ekran kartı: Sapphire R7 260X OC
RAM: 6 GB
Ses kartı: Asus DGX 5.1
İşlemci: İntel Core İ5 2400 CPU 3.10GHz
PSU: Zalman ZM500-LX 500 Watt
Anakart: Zotac H61MAT-D-E
İşlemci soğutucu: Akasa Venom Pico

Birçok kısa bip sesi oluyor. Anakarttan mı sorun acaba? Ayrıca bu sorun olmadan önce PC açık kalmıştı sabah baktığımda kendiliğinden kapanmıştı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sürekli bip sesi geliyorsa RAM lardan sorun vardır. Ben başka kasa almıştım ne varsa sökmüştüm. Sonra her şeyi taktım görüntü yok ve sürekli bip sesi geliyordu. Sonra tekrar baktım RAM tam oturmamışım sonra sistem açıldı bip sesi de kesilmişti.

Sorun ya Anakartta yada RAM'de bence ama yinede kesin cevap verebilecek birisi var mı? Ona göre cihaz alıcam. Olmadı bir bakkala gösteririm. Sizce ne yapmalıyım?

Yeni konular

Geri
Yukarı