Bilgisayar bakımı nasıl yapılır?

Nickha

Kilopat
Daha fazla  
Bilgisayarıma bakım temizlik yapmak istiyorum. Evde de öyle macun falan yok. Sadece ev eşyalarıyla yapabilirim. Tecrübem yok, yardımcı olur musunuz?

Bilgisayarıma bakım temizlik yapmak istiyorum. Evde de öyle macun falan yok. Sadece ev eşyalarıyla yapabilirim. Tecrübem yok, yardımcı olur musunuz?
İçine hava tut. Tutamıyorsan da elektirkli süpürgenin orta gücü ile tozu vakumla. Fanları temizlerken kablolarını çıkarıp veya fanları elinle tutarak çek tozu. Elektronik devrelere sert malzeme sürme evinde temiz fırça varsa (makyaj malzeme fırçası veya boya fırçası) Hafif sürterek yapışmış tozları sök ve elektirkli süpürge ile vakumla. Ya da macunlama falan düşünürsen uygun fiyata yapanlar bilgisayarın full bakmını.

İçine hava tut. Tutamıyorsan da elektirkli süpürgenin orta gücü ile tozu vakumla. Fanları temizlerken kablolarını çıkarıp veya fanları elinle tutarak çek tozu. Elektronik devrelere sert malzeme sürme evinde temiz fırça varsa (makyaj malzeme fırçası veya boya fırçası) Hafif sürterek yapışmış tozları sök ve elektirkli süpürge ile vakumla. Ya da macunlama falan düşünürsen uygun fiyata yapanlar bilgisayarın full bakmını.
Bizim burda belirli bir alan var belediye binasının altında birsürü bilgisayarcı var onlara verip tüm macununu bakımını felan yaptırabilirim. Pahalıya patlarmı?

Bizim burda belirli bir alan var belediye binasının altında birsürü bilgisayarcı var onlara verip tüm macununu bakımını felan yaptırabilirim. Pahalıya patlarmı?
Yaparlar ama ne kadar tutar bilemeyiz... Şahsen ben de yapıyorum dükkanı olan bilgisayarcılar genelde 150-350 tl arası alıyor... Format bile artık 75-100TL olmuş... Bİlgisayarcılar temizlerken genelde sadece hava vurur ve 30 liraliık 2.5kw/m macun kullanırlar :D

Yaparlar ama ne kadar tutar bilemeyiz... Şahsen ben de yapıyorum dükkanı olan bilgisayarcılar genelde 150-350 TL arası alıyor... Format bile artık 75-100TL olmuş... Bilgisayarcılar temizlerken genelde sadece hava vurur ve 30 liraliık 2.5kw/m macun kullanırlar :D

Hahaha, format atmayı biliyorum bunun için sorun yok. Kendim bakım yapabilir miyim macun falan önerin varsa bakabilirim.

Geri
Yukarı