Bilgisayar Bazen Hızlı Bazen Yavaş Açılıyor

Queph

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Yeni sisteme geçtiğimden beri bu sorunu yaşıyorum. Bilgisayar bazen Windows logosu bile gözükmeden açılıyor, bazen ise siyah ekranda 1 dakika bekleyerek açılıyor. Bunun nedeni nedir, bunu aşmanın bir yolu var mıdır?

Sistem:
-MSI B450M Bazooka
-Ryzen 5 1600
-GTX 1050 Ti
-2x8GB 3000 MHz
-ADATA SU650 480GB ve Samsung 860 EVO 250GB (İkisini de denedim, aynı sorunu yaşıyorum.)
-Windows 10 1903

Bilgisayara takılı harici harddisk var mı ? BİOS'dan BOOT DEVİCE PRİORY seçeneği SSD değil de başka bir disk seçilmişse gecikme olabilir.

Bilgisayara takılı harici harddisk var mı ? BİOS'dan BOOT DEVİCE PRİORY seçeneği SSD değil de başka bir disk seçilmişse gecikme olabilir.
Onu bende düşünüp, HDD'yi çıkarıp da denedim. Öncelik sırasına baktım. Yok aynı.
MSİ nin kendi sitesinde programlar var fastboot isimli bir yazılım sunuyor. Belki açılış sırasında engel olan hataları giderir
Sanırım Fast Boot özelliği B450 serisinde yok.

Ram uyumsuzluğu olabilir mi ? Benim laptop ara sıra RAM konfigüre işlemi yapıyor. Bilgisayar çalışıyor ama 3 - 4 dk kadar ekran gelmiyor.

Windows'u aniden kapatmanın bir sonucu, ne zaman bilgisayarıma hard reset atsam yaşarım.
Bilgisayarınızı başlat menüsünden her zaman mı kapatırsınız?
Normal şekilde kapatıyorum, herhangi bir ani kapatma yapmıyorum.
Ram uyumsuzluğu olabilir mi ? Benim laptop ara sıra RAM konfigüre işlemi yapıyor. Bilgisayar çalışıyor ama 3 - 4 dk kadar ekran gelmiyor.
Yarın deneyip, geri dönüş yapacağım.
Değişen bir şey olmadı tek, çift aynı.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı