Bilgisayar bir anda kasmaya başlıyor

Herhangi bir problem yazıyor mu? Aşağı kısımda? Benim hdd de 100 yazıyordu baktım bir kaç problem yazıyordu oyun indirdim hdd ye 2 dk da bir drop giriyordu

Ramler ne durumda hocam testini falan yaptınız mı hiç?

Slow motion demişsiniz yeni gördüm sorunların RAM'den kaynaklandığını düşünüyorum hocam hatta kesinlikle diyebiliriz,ramleriniz çift kanal ise teker teker söküp deneyebilir mısınız muhtemelen bir ram de problem var.

RAM'ler ne durumda hocam testini falan yaptınız mı hiç?

Slow Motion demişsiniz yeni gördüm sorunların RAM'den kaynaklandığını düşünüyorum hocam hatta kesinlikle diyebiliriz, RAM'leriniz çift kanal ise teker teker söküp deneyebilir mısınız muhtemelen bir RAM de problem var.

Bu sorunun Valorant'tan kaynaklı olduğuna emin oldum artık. Valorant'ı açtığım an yapmaya başladı ve görüntü modunu tam ekran Pencereli'den tam ekrana alınca düzeldi. Tam ekran pencereli modu yüzünden niye böyle bir şey yapar ki? Tam ekranda da Alt Tab süresi uzuyor.

Aynısı bende de LoL'de oluyor.Fps değerlerinde hiç bir anormallik yoktur.Her zaman olmasa da bir anda dediğin gibi fps 0'a iniyor 3-4 saniyeliğine sonra eski haline geliyor.
Ben bunu driver'dan olduğunu düşünüyorum.Apu sistem kullanıyorum ben, 4300 ge var.Kendim kuramadım bir türlü sürücüyü, Windows kuruyor sürekli, fps'te bir artış düşüş felan olmadı.
Son 1 aydır olmaya başladı bu kasma olayı, sizde ne zamandan beri vardı?

Aynısı bende de LoL'de oluyor.Fps değerlerinde hiç bir anormallik yoktur.Her zaman olmasa da bir anda dediğin gibi fps 0'a iniyor 3-4 saniyeliğine sonra eski haline geliyor.
Ben bunu driver'dan olduğunu düşünüyorum.Apu sistem kullanıyorum ben, 4300 ge var.Kendim kuramadım bir türlü sürücüyü, Windows kuruyor sürekli, fps'te bir artış düşüş felan olmadı.
Son 1 aydır olmaya başladı bu kasma olayı, sizde ne zamandan beri vardı?
1-2 haftadır falan oluyor. Sizde de görüntü modu tam ekran pencereli de mi?

1-2 haftadır falan oluyor. Sizde de görüntü modu tam ekran pencereli de mi?
Pencereli değil, tam ekran kullanıyorum ben.
Sizin grafik kartınızın markası nedir?
Amd ise eğer, 1-2 ay önce çıkmış bir amd sürücüsünü kurup deneyin belki düzelir.Çünkü dediğin gibi, Sistemde sıcaklık değerleri,ram kullanımı,cpu kullanımı v.s. normal fakat aniden kasıp geçiyor.
Ben ilk başta,işlemcinin pinleri yamuldu diye mi böyle oldu diye düşünüyordum çünkü kule tipi soğutucu takarken baya zorlanmıştım ama aradan en az 1 sene geçti.Pinlerden olduğunu düşünmüyorum ben.
Sıcaklık değerleri ve parçların kullanım değerleri normal olduğu için endişe duymaya gerek olmadığını düşünüyorum hocam.Yeni sürücü çıksın ozaman düzelir belki.
Bende sürekli olmuyor, atıyorum 10 maç attım, 1'inde sadece 1-2 kere olup bitiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı