Bilgisayar bir süre çalıştıktan sonra mavi ekran veriyor ve USB boot etmiyor

N3F3S

Kilopat
Daha fazla  
Kasamın kapağı ekran kartının güç kablosunu sıkıştırdığı için kapağını kapatmıyordum dün kapatmayı denedim kapak kapandı sonra bilgisayarı normal olarak açtım sıcaklık değerlerini izleyerek Far Cry 6 oynamaya başladım. Oyuna girdikten 30-35 dakika sonra oyunun sesi takıldı ve bilgisayar mavi ekran verdi hatada ise "PC'nizin/Aygıtınızın onarılması gerekiyor." Hata Kodu: 0xc000000e yazıyordu. Ben de hemen kasayı kapatıp kapağını çıkartıp kablonun gerginliğini aldırdım. Sonra tekrar oyuna girdiğim zaman 25-30 dakika sonra bilgisayar donmaya başladı herhangi bir yere tıkladığım zaman doluyor simgesi dönüyordu 1-2 dakika sonra bu sefer de "PC'nizin/Aygıtınızın onarılması gerekiyor." Gerekli bir dosya olmadığından veya hata içerdiğinden uygulama veya işletim sistemi yüklenemedi hatası alıyordum Hata Kodu ise yine aynıydı ama fark olarak winload.efi yazıyordu. Ben de buradaki yöntemi denemek için format USB'mi bilgisayara taktım ama USB'den boot etmeye çalışırken bu sefer de siyah ekran geliyor ve boot olmuyordu. Olaydan sonra tekrar bilgisayarı açmayı denediğimde bilgisayarım açıldı ama yine bir süre sonra yukarıda yazdığım döngü oldu ve yine winload.efi mavi ekranı verdi.

Sizce ne olabilir, ben kapağı kapattıktan sonra olan kesintiye bağlıyorum bunca şeyi.
Akşam son olarak kullandığım format USB'mi başka bir bilgisayarda boot etmesini deneyeceğim eğer başka bir PC'de boot olursa ne yapmam gerekiyor tavsiyeleriniz nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam, öncelikle size bu hatada yardımcı olunabilmesi için minidump dosyalarınızı paylaşmanız gerekmekte. Minidump dosyası, mavi ekran anında oluşturulmaya başlanır ve hata hakkında bilgiler bu dosyaya depolanır. Bu raporun analizi sonucunda da mavi ekranın hata kaynağı tespit edilir.

Minidump dosyanızı nasıl paylaşacağınızı bilmiyorsanız aşağıdaki rehber linkine tıklayabilir ve dosyayı güvenilir bir dosya yükleme servisine (Google Drive, Yandex.Disk vb.) yükleyip indirme bağlantısını konunuzda paylaşabilirsiniz.

Sistem açılıyorsa paylaşabilirsiniz tabii, açılmıyorsa BIOS'u varsayılana sıfırlamayı deneyin ve depolama biriminizin kablosunu değişmeyi deneyin. Sonucu bekliyor olacağım.

Selam, öncelikle size bu hatada yardımcı olunabilmesi için minidump dosyalarınızı paylaşmanız gerekmekte. Minidump dosyası, mavi ekran anında oluşturulmaya başlanır ve hata hakkında bilgiler bu dosyaya depolanır. Bu raporun analizi sonucunda da mavi ekranın hata kaynağı tespit edilir.

Minidump dosyanızı nasıl paylaşacağınızı bilmiyorsanız aşağıdaki rehber linkine tıklayabilir ve dosyayı güvenilir bir dosya yükleme servisine (Google Drive, Yandex. Disk vb.) Yükleyip indirme bağlantısını konunuzda paylaşabilirsiniz.

Sistem açılıyorsa paylaşabilirsiniz tabii, açılmıyorsa BIOS'u varsayılana sıfırlamayı deneyin ve depolama biriminizin kablosunu değişmeyi deneyin. Sonucu bekliyor olacağım.

Bilgisayarı açtım ve yine açıldı hemen Minidump raporlarını aldım donmadan kapattım.
Minidump Raporum

@Enes3078 inceleyebildiniz mi acaba Minidump'ları?
Bu süreç içerisinde bilgisayarı açıp Memtest yapma imkanım oldu ve ramlerde hata gözükmedi.
Bende hazır bilgisayar açılıyorken ilk SFC yaptım eksik dosyayı buldu düzenledi şimdi de CHKDSK'nin bitmesini bekliyorum (SSD'ye CHKDSK yapmak mantıksız yazıyor ama başlatmış bulundum bir kere ETA'e de 10 saat gösteriyor yarına kadar biter umarım)

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı