Çözüldü Bilgisayar boot etmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
1
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Samsung EVO 860 250 GB
Anakart
Asus H610M-K D4
Merhaba,
Yeni anakart ve işlemci aldım ve bunları kendim montajladım. Bilgisayarı açmaya çalıştığımda sadece BIOS geliyor ve buradan ayrılmıyor. Boot priority kısmında hiçbir device görmüyor fakat Storage ınformation kısmında SSD'yi görüyor. Advanced menü'de Boot/Secure boot menüsünden Windows UEFI mod kısmını değiştirdim sadece, boot option properties kısmı aktif gözükmüyor. Ekran görüntüleri ekte paylaştım. Ne yapabilirim?

Dosya Ekleri

• IMG_4268.jpeg
    IMG_4268.jpeg
    257,4 KB · Görüntüleme: 34
  • IMG_4269.jpeg
    IMG_4269.jpeg
    237,7 KB · Görüntüleme: 27
Çözüm
RAM'ler 2400 MHz ve 2666 MHz olarak iki farklı frekasta çalışıyor tabii ki boot etmez.
RAM’lerden birini çıkardım, değişiklik yok.

BIOS’tan CSM disabled ayarını enabled yaptım bilgisayar UEFI ile açmaya çalıştığı için, bu şekilde sorun çözüldü. Herkese çok teşekkür ederim.
Merhaba,
Yeni anakart ve işlemci aldım ve bunları kendim montajladım. Bilgisayarı açmaya çalıştığımda sadece BIOS geliyor ve buradan ayrılmıyor. Boot priority kısmında hiçbir device görmüyor fakat Storage ınformation kısmında SSD'yi görüyor. Advanced menü'de Boot/Secure boot menüsünden Windows UEFI mod kısmını değiştirdim sadece, boot option properties kısmı aktif gözükmüyor. Ekran görüntüleri ekte paylaştım. Ne yapabilirim?

SSD'ye Windows'u yeniden kurmayı dener misin USB varsa elinde.

Bunun için henüz erken değil mi?

Kuvvetle muhtemel statik elektrik problemi. Müsait olmadığım için anlatamayacağım fakat statik elektrik technopat diye arattığınızda diğer konuları bulabilirsiniz.

Orijinal Windows USB’si elimde var, fakat Boot Menu’ye geldiğimde bunu da boot edilebilir aygıt olarak görmüyor.
Bunun için henüz erken değil mi?

Kuvvetle muhtemel statik elektrik problemi. Müsait olmadığım için anlatamayacağım fakat statik elektrik technopat diye arattığınızda diğer konuları bulabilirsiniz.
Güç kablosunu çıkarıp birkaç kez güç düğmesine bastım, 10 saniye aralıklarla da bastım fakat şu anlık bir şey değişmedi.

Merhaba,

Aynısını yaşadım haziran ayında kocaman makine aldım ve sonrasında sadece 2 ay kullanabildim... Geri sattım dostum kasayı. Öncelikle eğer format USB'si varsa baştan sona güzelce sıfırla geçmesse sorun parçaları düzgün taktığından emin ol bazen RAM falan tam takılmıyor ondan olabiliyor umarım düzelir kolay gelsin.

Orijinal Windows USB'si elimde var, fakat boot Menu'ye geldiğimde bunu da boot edilebilir aygıt olarak görmüyor.

Güç kablosunu çıkarıp birkaç kez güç düğmesine bastım, 10 saniye aralıklarla da bastım fakat şu anlık bir şey değişmedi.

Dediğim gibi benim kasada boot etmiyordu flaşı taksamda, parçalarla alakalı bir şey olabilir kurulumu kim yaptı acaba?

Aynısını yaşadım haziran ayında kocaman makine aldım ve sonrasında sadece 2 ay kullanabildim... Geri sattım dostum kasayı. Öncelikle eğer format USB'si varsa baştan sona güzelce sıfırla geçmesse sorun parçaları düzgün taktığından emin ol bazen RAM falan tam takılmıyor ondan olabiliyor umarım düzelir kolay gelsin.

Dediğim gibi benim kasada boot etmiyordu flaşı taksamda, parçalarla alakalı bir şey olabilir kurulumu kim yaptı acaba?
Montajı ben yaptım Windows kurulumunu ben yapmadım yüksek ihtimalle, parçalarla alakalı olabilir fakat RAM vs. her şeyi görüyor gibi bilgisayar. SSD’yi de görüyor ama boot device olarak görmüyor. USB’de aynı şekilde. Tabii belki BIOS’dan başka bir ayar yapmam gerekiyordur görmesi için bilmiyorum.

Montajı ben yaptım Windows kurulumunu ben yapmadım yüksek ihtimalle, parçalarla alakalı olabilir fakat RAM vs. her şeyi görüyor gibi bilgisayar. SSD'yi de görüyor ama boot device olarak görmüyor. USB'de aynı şekilde. Tabii belki BIOS'tan başka bir ayar yapmam gerekiyordur görmesi için bilmiyorum.

Benim bilgisayarı vatan personelleri yapmıştı hocam, 2 3 ay sonra yine sorun çıkarınca gittik adamlar baktı önce sorunu bizden kaynaklı sandılar sonra BurnInTest falan yaptılar RAM'de sorun olduğunu görmüşler tam takamamışlar yani. İnşallah geçer.

Merhaba,

RAM'ler 2400 MHz ve 2666 MHz olarak iki farklı frekasta çalışıyor tabii ki boot etmez.

RAM’lerden birini çıkardım, değişiklik yok.

BIOS’tan CSM disabled ayarını enabled yaptım bilgisayar UEFI ile açmaya çalıştığı için, bu şekilde sorun çözüldü. Herkese çok teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Çözüm
RAM'lerden birini çıkardım, değişiklik yok.

BIOS'tan CSM disabled ayarını enabled yaptım bilgisayar UEFI ile açmaya çalıştığı için, bu şekilde sorun çözüldü. Herkese çok teşekkür ederim.

Hayırlı uğurlu olsun hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı