Çözüldü Bilgisayar boşta fanları hızlı dönüyor ve ısınıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Vorpee

Hectopat
Daha fazla  
RAM
16 GB 2666Mhz
SSD veya HDD modeli
512 GB
Ekran kartı
RTX 2060
Anakart
H510M-A PRO
İşlemci
İ5-10400F
1 - 2 gündür bu sorun var. Antivirüs programımdan tarama yaptım. Sonuç iyi çıktı ama hala böyle. Aşağıda Görev Yöneticisi istatiklerini paylaştım.

rtx.jpg

Dosya Ekleri

• rtxxxxx.jpg
    rtxxxxx.jpg
    115,8 KB · Görüntüleme: 19
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Dediğim gibi sürücü kısmına gelip mevcut sürücünün ekran görüntüsünü atman gerekiyor.

En son bir güncelleme daha gelmişti bu konuyu açmadan önce onu kurdum ama ondan önce de ısınma vardı zaten Game Ready sürücüsü şimdi Dr. Web'den bir tarama yaptım sadece 1 detection çıktı ve onu silince düzeldi şu an çok saçma.
Virüs bulaşmış olabilir mi? Mining virüsü falan.

Malvarbytsedan tarama yaptım virüs çıktı sileyim hala böyle ama bir oyun indirdim en son onun için yama indirmiştim oradan kapmış olabilir mi?

Ekran kartınızı yakında güncellemiş miydiniz? Güncelleme yapmadan öncesi böyle miydi?

Windows 11 var kendi kendine güncelliyor diye biliyorum nereden kontrol edeceğim güncel olup olmadığını.

Malvarbytsedan tarama yaptım virüs çıktı sileyim hala böyle ama bir oyun indirdim en son onun için yama indirmiştim oradan kapmış olabilir mi?

Bence güzel bir format atın sonra bakın bakalım hala aynı mı? Ama bence belki atmadan düzelebilir. Ben yıllardır hep format attım. PC ekranı yeşil oldu format attım düzeldi ama sonra yine oldu, ben de ucuza sattım.

Windows 11 var kendi kendine güncelliyor diye biliyorum nereden kontrol edeceğim güncel olup olmadığını.

Bu link üzerinden ekran kartının sürücüsünü indirip sürücüler kısmının fotoğrafını gönderir misiniz?

Aklıma gelen ilk şey NVIDIA'nın yeni sürücü problemi oldu. GPU kullanımı oyun içinde değilken bile artıyor gibi konular okumuştum, belki ondan dolayıdır.

Bu link üzerinden ekran kartının sürücüsünü indirip sürücüler kısmının fotoğrafını gönderir misiniz?

Aklıma gelen ilk şey NVIDIA'nın yeni sürücü problemi oldu. GPU kullanımı oyun içinde değilken bile artıyor gibi konular okumuştum, belki ondan dolayıdır.

Kanka şu an bir restart attım PC'ye bazen %17 oluyor sonra birden %95'e çıkıyor kullanım GPU da.

GeForce Experience varki bende.

Dediğim gibi sürücü kısmına gelip mevcut sürücünün ekran görüntüsünü atman gerekiyor.

En son bir güncelleme daha gelmişti bu konuyu açmadan önce onu kurdum ama ondan önce de ısınma vardı zaten Game Ready sürücüsü şimdi Dr. Web'den bir tarama yaptım sadece 1 detection çıktı ve onu silince düzeldi şu an çok saçma.

Çözüm

Geri
Yukarı