Bilgisayar bozuk görüntü veriyor

Furkan.P

Decapat
Daha fazla  
Selam,
Bilgisayarım 3-4 gündür ısındıktan sonra fotoğraftaki gibi bir ekran veriyor.
Güç var fakat bilgisayarı kullanamıyorum.
Bilgisayarcı bir arkadaşıma sordum macun bitmiş olabilir diyor.
Bilgisayarı ne yaptığıma bağlı olarak bir süre kullanabiliyorum.
Misal FIFA oynarken belki 40 dakika veya daha kısa bir süre kullanabiliyorken, dizi izlerken 1 saatten daha uzun kullanabiliyorum.

20221008_155730.jpg

Dostum sorun ortada. Sistem sizlere ömür çalışıyor. İşlemci ısısı yükseldiği için görüntüde bozulmalar oluşuyor. UHD 620'nin gücü zaten ortada. Çok konuşulacak bir şey yok. En fazla macun değişimi yapılabilir tekrar sıcaklıklar kontrol edilebilir. Şu safhada çözüm bulunmaz.
Anladım yardımınınız için teşekkür ederim.

RAM: 8 GB.
İşlemci: Intel UHD Graphics 620.
Ekran kartı: NVIDIA MX110 (fakat bozuk kod 43 hatası sebebiyle )
Sadece oyun içinde değil video izlerken de aynısı oluyordu ama daha seyrek bir biçimde.

Ekran kartı arızalanmış. Ekran kartını söküp aynı modeli ile değiştirmeniz gerekiyor. Fakat siz yapamazsınız. Bilgisayarcıya götürün. Benim anlamadığım UHD 620 neden bozuk görüntü verdiği.

Ekran kartı arızalanmış. Ekran kartını söküp aynı modeli ile değiştirmeniz gerekiyor. Fakat siz yapamazsınız. Bilgisayarcıya götürün. Benim anlamadığım UHD 620 neden bozuk görüntü verdiği.

Ekran kartımda uzun süredir bir problemim var zaten hata veriyor işlemci ile kullanıyorum 1 senedir fakat herhangi bir sorun yaratmadı en fazla FPS kaybı oldu doğal olarak.
Değiştirmek istedim fakat APU olduğu için biraz yüksek fiyat verdiler zamanında o paraya bilgisayarı almıştık.

Ekran kartımda uzun süredir bir problemim var zaten hata veriyor işlemci ile kullanıyorum 1 senedir fakat herhangi bir sorun yaratmadı en fazla FPS kaybı oldu doğal olarak.
Değiştirmek istedim fakat APU olduğu için biraz yüksek fiyat verdiler zamanında o paraya bilgisayarı almıştık.

Grafik bağdaştırıcın işlemcinin içinde olduğu için ve işlemci aşırı sıcak olduğu için grafik bağdaştırıcına zarar veriyor olabilir. Soğutucu ile kullanın.

Yeni konular

Geri
Yukarı