Bilgisayar çalışıyor ama ekrana sinyal gelmiyor

Keylumur

Hectopat
Yer
burdur
Daha fazla  
Meslek
otoban
Bilgisayar çalışıyor fanlar dönüyor ama ekran gelmiyor başka RAM taktım RAM'lerin yerlerini değiştirdim işlemciyi takıp çıkardım yine de ekran gelmiyor😔 monitörü test ettim başka PC de çalışıyor bir de HDD LED yanmıyor😢

Son düzenleyen: Moderatör:
Biraz detay verseydin keşke. Anakart üzerinde paslanma veya kısa devreye benzer bir şey var mı bak. Ayrıca RAM ve ekran kartı gibi soketli şeylerin altınımsı kısmının pasını al, silgi güzel iş yapıyor. Yuvalarına tükürmeden üfle.

Ekrana görüntü aktarmak için dönüştürücü kullanıyor musun benim de başıma gelmişti sorunun dönüştürücüde olduğunu anladım sende dönüştürücü kullanıyorsan sorun onda olabilir.

Biraz detay verseydin keşke. Anakart üzerinde paslanma veya kısa devreye benzer bir şey var mı bak. Ayrıca RAM ve ekran kartı gibi soketli şeylerin altınımsı kısmının pasını al, silgi güzel iş yapıyor. Yuvalarına tükürmeden üfle.

Evet kısa devre oldu klavyeyi takarken bayağı bir kivilcim çiktti ama kapanmadi
Ekran kartını başka bir PC'de test eder misiniz?

Yok ki kendi VGA çıkışından kullanıyorum
Ekrana görüntü aktarmak için dönüştürücü kullanıyor musun benim de başıma gelmişti sorunun dönüştürücüde olduğunu anladım sende dönüştürücü kullanıyorsan sorun onda olabilir.
Dönüştürücü kullanmıyorum
Ramleri baya bi denedim başka ramler takttım her yerini temizledim anakartı aldığımda zaten hiç açılmadı anakarta klavye takmayı denediğimde usb kısmından kıvılcımlar çıkmaya başladı

Son düzenleme:

Geri
Yukarı