Bilgisayar çalışmıyor

Fuat genç

Centipat
Bilgisayarımı prize takılı şekilde az önce kullanıyordum prizden söktüm bilgisayar hiçbir tepki vermedi .0.79 GHz'e kitledi kendini ve hiçbir tepki vermedi. Prizde kullanılınca hiçbir sorun yok fakat prizden çekilince çalışmıyor yenidem başlatmaya çalışınca Windows bir sorunla karşılaştı falan yazıyor. Yeniden başlat deyince Windows'a gelince takılıyor ve çalışmıyor. Batarya şarj alıyor. Bir anda oldu hiçbir sorunu yoktu.

Bilgisayarımı prize takılı şekilde az önce kullanıyordum prizden söktüm bilgisayar hiçbir tepki vermedi .0.79 GHz'e kitledi kendini ve hiçbir tepki vermedi. Prizde kullanılınca hiçbir sorun yok fakat prizden çekilince çalışmıyor yenidem başlatmaya çalışınca Windows bir sorunla karşılaştı falan yazıyor. Yeniden başlat deyince Windows'a gelince takılıyor ve çalışmıyor. Batarya şarj alıyor. Bir anda oldu hiçbir sorunu yoktu.
Düzeldi şuan sanırım ama neden böyle olduğunu bilmiyorum açıklayabilecek birisi var mı? yüreğime indi 😔😔
Laptop kullanıcısı mısınız?

Ani kapanamalardan dolayı olabilir. Veya adaptör bozuk olabilir.
Evet şuan düzeldi umarım bir daha olmaz

Bu kadar az bilgi ile kimse kesin ve net bir çözüm üretemez. Anlayan birine götür veya daha ayrıntılı bilgi ver. Çok genelleme bir anlatım.
Düzeldi şuan sanırım ama neden böyle olduğunu bilmiyorum açıklayabilecek birisi var mı? yüreğime indi 😔😔

Evet şuan düzeldi umarım bir daha olmaz
Senin adına sevindim. Düzeldiyse fazla kurcalama. Ve dikkatli ol.

Bana sorarsan bataryada bir sorun olabilir yani (prizden çekince) dediğine göre bir laptop.
Ama sıfırdan Windows kurmayı deneyebilirsin Windows 10 ISO dosyasını başka bir bilgisayardan indirip USB ile temiz kurulum yapmanı öneririm.

Bu kadar az bilgi ile kimse kesin ve net bir çözüm üretemez. Anlayan birine götür veya daha ayrıntılı bilgi ver. Çok genelleme bir anlatım.

Düzeldiyse fazla kurcalama ve dikkatli ol ne?

Mümkünse sende teknik ve donanımsal hiçbir konuya yazma, dikkatli ol.

Adaptör sıkıntılı olmalı. Bende laptop kullanıcısıyım. Zamanında bende de bu kapanma olayları yaşanmıştı.

Adaptör değişimi yapın.
Cihaz daha 20 günlük ve adaptörde çalışıyor batarya da çalışmıyor

0.075 undervolt yapmıştım acaba ondan olabilir mi uygulamayı tamamen sildim profilleri de sildim normal haline döndürdüm fakat yine düzelmedi en son bios u 0'ladım düzeldi overclock kısmında bir şey - ildi restart tan sonra + oldu çok mantıksız geliyor fakat undervolt yüzünden olmuş olabilir mi ?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı