Bilgisayar donuyor ekrana görüntü vermiyor

qw355

Femtopat
Daha fazla  
Selamlar, bu sorunun yaklaşık 1.5 ay önce tekrar yaşamış ve garantiye teslim etmiştim, teknisyen raporunda BIOS güncellemesi yapıldı yazıyordu. Bugün tekrarlanan sorunun detayları aşağıdadır.

Yaşanan sıralama olarak şu şekildedir;

1) bilgisayar çalışma anında tamamen donuyor. (ilk hatada oyun çalışıyor yani yük altındaydı, ikinci hatada ise sadece tarayıcı açıktı ve bilgisayar açılalı 10 dakika olmamıştı)
2) donma probleminin ardından mecburen yeniden başlatıyorum ve bu aşamada sorun şu şekilde karmaşıklaşıyor; sistem çalışmaya başlıyor 1-5sn (değişken) içerisinde kendiliğinden gücü kesip tekrar çalışmaya başlıyor. (bunu bazen 1 bazen 4-5 kere yapıyor)
3) ekrana görüntü vermemesiyle birlikte ekipmanları da çalıştırmıyor. (aydınlatmalarından anlaşılıyor)

Uyguladığım yöntemler;

1) USB bağlantılarını ve HDD bağlantısını sökerek güç kaynağı yetersizliğini kontrol ettim.
2) BIOS pilini çıkartıp taktım.
3) RAM slotlarını tüm kombinasyonlarda kontrol ettim.
4) işlemci ve ekran kartını sökerek kontroller sağladım.
5) monitöre onboard olarak görüntü vermeyi denedim.

Sonuç;

Umudumu yitirmiş vaziyette ortalığı toparlamak adına her şeyi olması gerektiği gibi montajlayıp kasayı tekrar topladım.
Tamamen şans denemek adına güç düğmesine bastım ve açıldı fakat bunun sorunu çözüldüğü anlamına geldiğini düşünmüyorum. Sorunumun tam olarak neden kaynaklandığını araştırmak istiyorum, bu aşamada sizlerin yardımına ihtiyaç duyuyorum.

Güncelleme;

Konuyu açıktan 5 dakika sonra tekrar dondu, yeniden başlatmak istedim fakat bu sefer fanlar 1 saniye çalışıp kapanıyor bu şekilde döngüye girdi. Kasa tam çalışma durumuna geçmiyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı