Bilgisayar donuyor ve klavye mouse çalışmıyor

BenginS

Centipat
Daha fazla  
Oyun oynarken bir anda ekran donuyor, sesler gidiyor, klavye mouse çalışmıyor. Sistemi kapatıp açtıktan sonra ise bilgisayar açılıyor ama ekran gelmiyor. Uzun süre bekleyince de açılıyor ama tekrardan oyun oynamaya başlayınca yine aynısı oluyor. Harici ekran kartım var. Ondan mı kaynaklı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok kısıtlı bir bilgi vermişsin . Masaüstü mü diz üstü mü ne zamandır kullanıyorsun daha önce hiç sorun yaşadın mı , bileşenlerin marka modelleri , ram tek mi kit mi , kit ise aynı model mi. Konuyu gören kişiler sorununu çözebilecek olsa bile ne olduğunu anlamadıklarından yardımcı olamazlar.

Yukarıdaki arkadaş doğru söylemiş. Eksik bilgi eksik çözüm demektir. Sorunun kaynağı bir sürü sebebi olabilir. Havalar malûm ısındı ısınma sorunundan da kaynaklanabilir herhangi bir parçadan da. Ve ne zaman başladı bu sorun?

Çok kısıtlı bir bilgi vermişsin. Masaüstü mü diz üstü mü ne zamandır kullanıyorsun daha önce hiç sorun yaşadın mı, bileşenlerin marka modelleri, RAM tek mi kit mi, kit ise aynı model mi? Konuyu gören kişiler sorununu çözebilecek olsa bile ne olduğunu anlamadıklarından yardımcı olamazlar.

Kusura bakma. Bilgisayarım masaüstü ve 1 yıldır kullanıyorum. Daha önce böyle sorun yaşamadım. Bilgisayarımın özellikleri:
LINKGOLD LPK12-23 420Watt Power Supply.
Intel H410M DDR3 anakart.
Intel i5 3570 3.4GHz
GT 1030 2 GB.
2x4 GB RAM 2333MHz.
120 GB SSD.
Sorunum ise oyun oynarken bir anda ekran donuyor ses gidiyor fare klavye çalışmıyor. Güç tuşundan kapanmıyor o yüzden arkadan kapatmam gerekiyor. Sonra bilgisayarın açılması için uzun süre beklemek gerekiyor ama oyun oynayınca yine aynısı oluyor. RAM'leri çıkardım silgi ile uçlarını sildim de sorunun RAM'lerde olduğunu düşünmüyorum.

Kusura bakma. Bilgisayarım masaüstü ve 1 yıldır kullanıyorum. Daha önce böyle sorun yaşamadım. Bilgisayarımın özellikleri:
Lınkgold LPK12-23 420watt Power Supply.
Intel H410M DDR3 anakart.
Intel i5 3570 3.4GHz
GT 1030 2 GB.
2x4 GB RAM 2333MHz.
120 GB SSD.
Sorunum ise oyun oynarken bir anda ekran donuyor ses gidiyor fare klavye çalışmıyor. Güç tuşundan kapanmıyor o yüzden arkadan kapatmam gerekiyor. Sonra bilgisayarın açılması için uzun süre beklemek gerekiyor ama oyun oynayınca yine aynısı oluyor. RAM'leri çıkardım silgi ile uçlarını sildim de sorunun RAM'lerde olduğunu düşünmüyorum.

Tavsiyem kasayı açıp bakım yapman. Termal macun belki özelliğini yitirmiş olabilir kötü bir macunsa. Aynı zamanda egzoz fanı sıkışık yerdeyse ısınma kaynaklı da olabilir kasa yerini değiştirebiliyorsan değiştir. Son zamanlarda driver güncellemesi yaptıysan ya da sistem güncellemesi yaptıysan düşük bir ihtimal olabilir. Ama en muhtemel bana göre ısınma kaynaklı bir sorun.

Tavsiyem kasayı açıp bakım yapman. Termal macun belki özelliğini yitirmiş olabilir kötü bir macunsa. Aynı zamanda egzoz fanı sıkışık yerdeyse ısınma kaynaklı da olabilir kasa yerini değiştirebiliyorsan değiştir. Son zamanlarda driver güncellemesi yaptıysan ya da sistem güncellemesi yaptıysan düşük bir ihtimal olabilir. Ama en muhtemel bana göre ısınma kaynaklı bir sorun.
Önerin için teşekkür ederim.Peki egzoz gazı nedir?

Geri
Yukarı