Bilgisayar düştü ve açılmıyor

Atayım hocam.

Dosya Ekleri

• IMG_20210925_115736.jpg
    210,8 KB · Görüntüleme: 28
  • IMG_20210925_115731.jpg
    152,7 KB · Görüntüleme: 32
  • IMG_20210925_115727.jpg
    200,4 KB · Görüntüleme: 23
Anakartın çeşitli yerlerini kontrol kalemi ile de kontrol edebilirsiniz. Elektrik konusunda emin olursunuz.

Hocam anartınınızın power pinine POWER SW diye bir kablo takılıdır onu hafif ileri ittirin çıkmış ise.

(Pini fotoğrafını attığınız yerde bulursunuz anakartının en altı genelde orta sağı olur)

Kasayı yan çevir güç kablo bağlı olsun parça bileşenleri ve kablolarını çıkarıp takıp tek tek dene çalışıyor mu diye.

Arkadaşlar bilgisayarcıya götürdüm kısa devre yapıldığını söyledi yeni BIOS yazılcakmış ayrıca kasa temizliği ve termal macun değişimi yapılacakmış 200 TL tuttu.

Arkadaşlar bilgisayarcıya götürdüm kısa devre yapıldığını söyledi yeni BIOS yazılcakmış ayrıca kasa temizliği ve termal macun değişimi yapılacakmış 200 TL tuttu.
Bios'la bir alakası olmaz ki bilgisayar yere düştü yani.

BIOS'la bir alakası olmaz ki bilgisayar yere düştü yani.

Bana dediği şu büyük ihtimalle anakart da parçalar bir birine değdiği için kısa devre yapıldığı için BIOS yazılması gerektiğini söyledi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…