Bilgisayar ekran kartını görmüyor

eakbay2

Decapat
Daha fazla  
RAM
8 GB
SSD veya HDD modeli
HDD
Ekran kartı
Amd Radeon 535
İşlemci
Amd Ryzen 3 with Radeon Vega Mobile Gfx
Arkadaşlar bilgisayarımı Windows 10.dan Windows 11'e çekmiştim. Hiçbir sıkıntı olmadı ama performans düşüklüğü yaşadığım için Windows 8.1 denemek istedim. Rufus aracılığı ile Windows 8.1'i kurdum ama nedense anakartın ekran kartını görüyor. Bende AMD Radeon 535 var ve bunun driverı Windows 10.u destekliyor şimdi bilgisayara güncelleme geldi son şansım o olacak inşallah onda görür. Ve arkadaşlar Driver Booster indirmiştim çok saçma bir ekran kartı gösterdi bize ismi falan uymuyordu ve arzalıydı yani çalışmıyordu aygıt denetiminde sonra ise o ekran kartını kaldırdım yine hayatımda hiçbir şey değişmedi yardımcı olabilir misiniz?

1659766895389.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle tekrardan 8.1 kurulumu yapın çünkü Driver Booster kullanmışsınız. Daha sonra kartınızın Windows 10 sürücüsünü indirin. İnen exe dosyasını 7 ZIP ile klasöre çıkartın. Klasör masaüstünde dursun. Aygıt Yöneticisi'nden ekran kartınıza sağ tıklayın. Sürücüleri ben yükleyeceğim deyin. Masaüstündeki klasörü seçip ileri deyin. Sürücünüz kurulacaktır.

Öncelikle tekrardan 8.1 kurulumu yapın çünkü Driver Booster kullanmışsınız. Daha sonra kartınızın Windows 10 sürücüsünü indirin. İnen exe dosyasını 7 ZIP ile klasöre çıkartın. Klasör masaüstünde dursun. Aygıt Yöneticisi'nden ekran kartınıza sağ tıklayın. Sürücüleri ben yükleyeceğim deyin. Masaüstündeki klasörü seçip ileri deyin. Sürücünüz kurulacaktır.

Onun yerine DDU ile kaldırmak daha mantıklı hocam. Zaten attım driver linkini ve DDU ile güvenli modda çalıştırmasını söyledim arkadaşın. Onu deniyor şu an büyük ihtimalle.

Onun yerine DDU ile kaldırmak daha mantıklı hocam. Zaten attım driver linkini ve DDU ile güvenli modda çalıştırmasını söyledim arkadaşın. Onu deniyor şu an büyük ihtimalle.

DDU ile kaldırılıyorda yüklenmiyor bildiğim kadarıyla.

Hayır hocam klasörü çıkartıp DDU ile kaldıracak güvenli modda ve klasörden çıkarıp yükleyecek. Süreç böyle işliyor.

Anladım ama sürücü sürümü Windows 10 için dolayısıyla hata alacak. Benim yöntem bu hatayı atlamaya yarıyor. Kendi AMD ekran kartı sistemimde de aynı sorun vardı. Bu yolla yüklemiştim.

Anladım ama sürücü sürümü Windows 10 için dolayısıyla hata alacak. Benim yöntem bu hatayı atlamaya yarıyor. Kendi AMD ekran kartı sistemimde de aynı sorun vardı. Bu yolla yüklemiştim.

Sizde öyle olmuş hocam ama ben AMD sürücüleri için bunu yapıyordum. Sizin dediğinizi de denemekte fayda var.

1659798127946.png

Sağ taraftakiler ayıklanan kısım, buradan hangi klasöre tıklayacağım ki ben yükleyeceğim?

Dosya Ekleri

• 1659798079068.png
    1659798079068.png
    899,5 KB · Görüntüleme: 14
Eki Görüntüle 1476475

Sağ taraftakiler ayıklanan kısım, buradan hangi klasöre tıklayacağım ki ben yükleyeceğim?

Klasöre ayıkla diyecektiniz ama neyse böyle de olur. Masüstünde bir klasör oluşturup çıkarılanları onun içine atın sonra dediklerimi yapın.

Yeni konular

Geri
Yukarı