Bilgisayar garip bir şekilde yavaşlıyor

yusufirl

Decapat
Daha fazla  
Genelde Opera GX kullanırken başıma geliyor bu olay sanki 10 FPS gibi görünüyor sekmeyi taşırken falan dona dona gidiyor ama bir 30 saniye sonra falan düzeliyor. Nedir sebebi acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Genelde Opera GX kullanırken başıma geliyor bu olay sanki 10 FPS gibi görünüyor sekmeyi taşırken falan dona dona gidiyor ama bir 30 saniye sonra falan düzeliyor. Nedir sebebi acaba?
Nedeni, bu ekran görüntüsünün solunda göründüğü gibi bir ayar yapılmışsa bundan kaynaklı olabilir diye düşünüyorum. Çünkü, yaptığımız şeyi bazen unutabiliyoruz. Ben yavaşladığını, az çok ayarlarda gezinerek fark etmiştim.

Dosya Ekleri

• Screenshot_4.png
    Screenshot_4.png
    348,8 KB · Görüntüleme: 25
Nedeni, bu ekran görüntüsünün solunda göründüğü gibi bir ayar yapılmışsa bundan kaynaklı olabilir diye düşünüyorum. Çünkü, yaptığımız şeyi bazen unutabiliyoruz. Ben yavaşladığını, az çok ayarlarda gezinerek fark etmiştim.
Ayarlarını hiç kurcalayıp etmedim zaten hep olmuyor belki 4 günde 1 kere falan başıma geliyor 30 saniyeliğine

Tarayıcıdan kaynaklı. Değiştirmeyi denedinizmi Edge kullanabilirsin mesela saf tasarımıyla RAM kullanımını azaltırsın hem.
Yani çok fazla başıma gelmiyor o yüzden gerek duymuyorum yeni bir tarayıcıya tarayıcı kapatsam bile devam ediyor zaten belki virüs vs. girmiştir diye tarama yaptım bir sorun yok birkaç hafta öncede tamamen formatlamıştım bilgisayarı belki termal macun yenilesem düzelir

Yeni konular

Geri
Yukarı