Bilgisayar geç açılıyor

cerberus123

Kilopat
Yer
Ankara/Eskişehir
Daha fazla  
Arkadaşlar yaklaşık 2 haftadır belki daha fazla da olabilir, bilgisayarım geç açılmaya başladı. Power tuşuna bastıktan sonra anakart modelinin yazdığı ekrana geliyor ve o andan itibaren masaüstüne gelmesi yaklaşık 35 sn sürüyor. Normalde 10-15 sn gibi bir sürede geçmesi lazım o ekranı. Sistemimde HDD yok 2 tane SSD var. CrystalDiskMark ile kontrol ettim hızlarda bir problem gözükmüyor. CrystalDiskInfo'da ise sağlık durumu iyi gözüküyor.
Acaba Windows güncellemeleri ile ilgili bir problem mi, başka yaşayan var mı bu yavaşlığı?

Son düzenleme:
Arkadaşlar yaklaşık 2 haftadır belki daha fazla da olabilir, bilgisayarım geç açılmaya başladı. Power tuşuna bastıktan sonra anakart modelinin yazdığı ekrana geliyor ve o andan itibaren masaüstüne gelmesi yaklaşık 35 sn sürüyor. Normalde 10-15 sn gibi bir sürede geçmesi lazım o ekranı. Sistemimde HDD yok 2 tane SSD var. CrystalDiskMark ile kontrol ettim hızlarda bir problem gözükmüyor. CrystalDiskInfo da ise sağlık durumu iyi gözüküyor.
Acaba Windows güncellemeleri ile ilgili bir problem mi, başka yaşayan var mı bu yavaşlığı?

Zamanla maalesef o sorunlar oluyor.
Windows güncellemesi ile alakası kesinlikle var çünkü aynı durumu ben de yaşıyorum.
Güncelleme öncesi SSD ile 15 saniye içinde açılan bilgisayar, güncelleme sonrası 20-25 saniye gibi sürelere çıktı.
SSD daha 20 günlük.
Eğer Windows'un kurulu olduğu diskte çok fazla yer yoksa bu durum yine oluşabiliyor.

Bende de sorun var. Başlangıç bios süresinde 10 küsür saniye yazıyor ama ben oturup saniye tutsam 1 dakikayı bulur. Ssd yi test ettim. Ramleri test ettim. Uefi kurulum rehber'e göre yapılmıştı. İşletim sistemim de güncel. Sorunu bulamıyorum.

Arama yerine sistem yapılandırması yaz gir. Önyükleme sekmesinin altından gelişmiş seçeneklere tıkla. İşlemci sayısına tik atıp oradan seçilebilecek en yüksek sayıyı seç. Tamam ve uygula diyip yeniden başlat. Ek olarak görev yöneticisinde başlangıç kısmından hepsini devredışı bırak.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı