Bilgisayar gibi akıllı telefon da toplanabilir mi?

ÜberSonic

Hectopat
Merhaba, aklıma takıldı, konu açayım dedim 😁 bilgisayar parçalarını ayrı ayrı alıp bilgisayar topladığımız gibi telefon parçalarını da ayrı ayrı satın alıp kendi telefonumuzu yapabilir miyiz? Cevap veren herkese teşekkürler🙂

Yüksek ihtimalle hayır. Çoğu firma kendine göre anakart ve kasa üretiyor. Deneyimli değilseniz birbirine uydurmanız mümkün değil. Strange Parts zamanında bu işi çok güzel yapıyordu.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Merhaba, aklıma takıldı, konu açayım dedim 😁 bilgisayar parçalarını ayrı ayrı alıp bilgisayar topladığımız gibi telefon parçalarını da ayrı ayrı satın alıp kendi telefonumuzu yapabilir miyiz? Cevap veren herkese teşekkürler🙂
Evet gerekli parça ve bilgiyi bulduğunuz sürece toplayabilirsiniz.

2016 senesinde 2 tane iPhone 4 ve 4S toplamıştım. Hala duruyor cihazlar ama kameraları söktüm, 2si'de arızalı çıktı.

Benimde aklıma bu soru iki adet Asus Zoom S telefonun çalışan parçalarını birbirine takıp en son iki telefondan bir telefon çıkarırken gelmişti 😄😎Telefon hala çalışıyor bazı parçaları atmadım sorun olursa onları takacağım. Ön kamera, parmak izi okuyucu gibi. Böyle bir şirket olsa mesela biz özellikleri parçaları belirlesek şirket onları bir araya getirip bize telefonu gönderseydi. İyi sosyaller.

Eki Görüntüle 1361843

FE549ACB-084B-4213-A968-2CA93A2EB49C.jpeg

Cihazın bir kısmında pas var ne yazık ki, iki cihazda su hasarlı.

Senin kastın toplama PC gibi yani kafamıza göre bir konfigüre oluşturabileceğimiz bir cihaz sanırım. Bir dönem birkaç markanın öne sürdüğü fakat vazgeçtiği bir durum. Cep telefonlarında aynı işe yarıyan modül binlerce farklı tasarıma sahip olabiliyor bu yüzden Board'u sadece bir modüle göre tasarlayabiliyorsun. İlaveten bu tarz bir cihaz ürettikleri zaman Windows'da olduğu gibi sürekli Update vermek zorunda kalacaklar ve insanlar cihazlarını upgrade ederek yıllarca kullanabilecekler kapitalist bir sektör için kötü bir tercih.

Geri
Yukarı