Bilgisayar gözlüğü tavsiyesi

I3eyaz

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Biraz araştırdım Gunnar diye bir marka buldum. Başka marka zaten çıkmadı. Galiba iyi bir marka. Bu tip gözlük alırken neye dikkat edilir ? Tavsiye ettiğiniz marka var mı ? Gözlük bedeni var mı ? Alma sebebim bilgisayara geçince göz yorulması, odaklanma sorunu buna bağlı olarak can sıkıntısı :) Haftaya veya diğer hafta randevu alıp göz doktoruna gideceğim, herhangi problem var mı öğreneceğim. Ailemizde kimsede göz bozukluğu yok, yaşlanmaya bağlı gözlük takanlar var. Birde 0.25 gözlük hakkında ne düşünüyorsunuz ? Doktorada soracağım ama kullanıcı yorumunu da beklerim.

Bunlarda beğendiklerim;
Emissary Graphite Z | Bilgisayar Gözlüğü | GUNNAR Türkiye Online Mağaza
SteelSeries Scope | Bilgisayar Oyun Gözlükleri | GUNNAR Türkiye Online Mağaza
Sheadog Onyx | Bilgisayar Gözlüğü | GUNNAR Türkiye Online Mağaza
Mağazası varsa rahatlıklarına bakacağım :D

Adeks'te varmış oraya gidip deneyeceğim.

Göz dinlendirme olarak 0.50 verebilir. Ama şimdi sigortanız varsa gözlükçü size SSK sigortalı bir gözlük verir. Bu gözlük bildiğiniz camdır. Ama gözlükçüye söyleyip az daha para verirseniz bu bilmem ne ışığını yansıtan felan gözlükten veriyor. Ben aldım ışık gelince yeşil felan yansıyor gözlükten dinlendiriyorda :D

Link veya gözlük ismi yazar mısın ? :)

İkisi bir arada oluyor mu ? Hem PC gözlüğü Hem 0.25 yani.

Okuduklarıma göre gözü sağlam olanların o gözlükleri kullanmasının doğru olmadığını söylüyor. Onun yerine GUNNAR alacağım :) Gazete haberleri çıkmış doktorlar yanlış diyor. Gunnar alıp işimi sağlama alayım :)

Link yok hocam bildiğiniz gözlük. Sizin linktekilerle alakası yok. Sadece camı allı ballı :D

Önemli olan gözü dinlendirmesi bir doktor gözünüzün derecesini ölçsün, hemde doktora bu gözlükleri sorabilirsiniz.

Bugün farkettim gözümü bozmuşum :) Belli bir süre sonra okumakta sıkıntı ve okuduğumu anlamaktada sıkıntı çekiyorum :) Anlamakta sıkıntı çekme sebebim gözümün yorulması, başımın ağrıması, konudan uzaklaşmam :( Beyler Şekil bir gözlük istiyorumda bildiğim kadarıyla numaralı gözlüklerin tipi kötü. Bunlarının şekli güzel olanını nerden bulurum ? Kendim çerçeveyi ve camı farklı seçtirip birleştirtebilirmiyim ?

Uzaktaki yazıya yoğunlaşınca başıma ağrı girdiğini çok net hissedebiliyorum :(

Çerçevelere baktımda sivri kenarlı şekilli birşey bulamadım. Diktörgen alacağım galiba.

Geri
Yukarı