Bilgisayar güç kablosundaki cızırtı

melih kesen

Centipat
Daha fazla  
Bilgisayar güç kablosundaki cızırtı sesi geliyor. Ayağım deyince bilgisayar kapanıyor dediğim kablo prizden kasaya giden kablo sonra PC'nin açılması için iyice oynatıyorum geri geliyor. Kabloyu değişsem olur mu?
normal nedemek süper boşta iken 50 60 oluyo beninki

Bilgisayar güç kablosundaki cızırtı sesi geliyor. Ayağım deyince bilgisayar kapanıyor dediğim kablo prizden kasaya giden kablo sonra PC'nin açılması için iyice oynatıyorum geri geliyor. Kabloyu değişsem olur mu?

Power kablosunu değiştirmen sorunu çözecektir. Daha kaliteli bir kablo temin edebilirsin Power kablo girişleri zamanla yatakları açılabiliyor.

Hocam PSU'daki pinleri de kontrol edin. Önemli konu elektrik kesintisi farklı arızalara neden olabilir. Kablo arızalı ise değiştirin.
Tavsiye ederim hocam 1,5 m sizin için yeterli olacaktır.

normal nedemek süper boşta iken 50 60 oluyo beninki

Bende de öyle oluyor. Evin elektrik sistemi güzel yapılmamış olabilir. Mesela ben ışığı açınca monitör açılıp kapanıyor 🤦‍♂️

Kabloyu tam takamamış olabilir misiniz? O cızırtıyı YouTube'da görmüştüm. Güç kablosunu değiştirerek çözülüyor genelde.

Kablo iyice bastırıyorum.

Bende de öyle oluyor. Evin elektrik sistemi güzel yapılmamış olabilir. Mesela ben ışığı açınca monitör açılıp kapanıyor 🤦‍♂️

Sağ ol.

Normal ne demek süper boşta iken 50 60 oluyor beninki

Ben bir de güç kutusundan şüpeleniyorum ama bir yarın değişeceğim kabloyu bakalım inşallah olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kablo iyice bastırıyorum.

Sağ ol.

Ben bir de güç kutusundan şüpeleniyorum ama bir yarın değişeceğim kabloyu bakalım inşallah olur.

Güç kutusu derken Power Supply'i kast etmiyorsundur umarım sorun açık ve net kablo arızalı güç kablolarının prize takıldığı kısımın iç tarındaki kablolar zamanla yerinden çıkıp diğer kablolarla temas edebiliyor eğer yapmasını biliyorsan ki çok kolay bir tane priz alıp güç kablosundaki prizi kesip yerine yeni düzgün şekilde priz takabilirsin ama uğraşmak istemiyorum diyorsan direk bir tane güç kablosu al sorun çözülecektir.

Geri
Yukarı