Çözüldü Bilgisayar Güç Tuşuna Basınca Tepki Vermiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

solace

Hectopat
Daha fazla  
Dostlar, başlıktan da anlaşıldığı üzere böyle bir sorunum var. Bugün bilgisayarımın kasasındaki kablolamadan memnun olmadığım için düzgünce kablolama yapmaya karar verdim, bunun için plastik kelepçe vs. de aldım. Bilgisayarlardan anlarım, kasayı da yine kendim toplamıştım zaten. İşimi sağlama almak için bütün parçaları çıkarıp takarken kutularından çıkan statik poşetlere koydum. Kabloları istediğim gibi düzenledikten sonra her şeyi yeniden taktım ve kontrol ettim. Gelgelelim ki power tuşuna bastığımda bilgisayardan tepki dahi gelmiyor, ne fanlar çalışıyor ne fanların LED'leri yanıyor ne de kasadaki veya anakarttaki herhangi bir ışık yanıyor, kısacası bilgisayar açılmıyor. Canlı derslere bilgisayarla katılıyorum, bu nedenle yardımınıza ihtiyacım var dostlar.

Çözüm
Sorunu çözdüm dostlar, power switch bağlantısını reset switch yerine, reset switch bağlantısını da power switch yerine yapmışım. Yardımınız ve emekleriniz için teşekkürler.

Geri
Yukarı