Bilgisayar HDD'yi görmüyor

Daha fazla  
Benim bir problemim var umarım bana yardımcı olabilirsiniz. Dün öğle vaktinde bilgisayarım açıktı ve Black Desert Online' da hesabımı otomatik balıkçılıga bırakmıştım sonrasında dışarıya çıktım eve geldiğimde kardeşimin bana anlattığı kadarıyla Chrome'dan Youtube üzerinden müzik açtığını, bir süre sonra bilgisayarımın donduğunu ve reset attığını görmüş olduğuydu. Benim sorunum ise tam olarak bu noktada başlıyor bilgisayar HDD'yi görmüyor ve HDD'yi kasadan çıkarıp baktığımda hiç bir şekilde yanık izi veya kokusu yoktu sanki ilk günkü gibi temiz idi. Ne önerirsiniz bu konu da bana?

@Recep Baltaş @Ali Güngör

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarınızın donmasına sebep olan şey sabit diskin bozulmuş olması. Disk hiçbir yerde gözükmüyorsa yapmanız gereken şey yeni bir disk almak olacaktır. SSD almanızı öneririm. Sabit disk arızası genelde tamir edilemez.

Bilgisayarınızın donmasına sebep olan şey sabit diskin bozulmuş olması. Disk hiçbir yerde gözükmüyorsa yapmanız gereken şey yeni bir disk almak olacaktır. SSD almanızı öneririm. Sabit disk arızası genelde tamir edilemez.
Sağolun Recep bey fakat HDD' imin içinde çok önemli dosyalarım var ve sorunun Hard Disk' in PCB kartında olduğunu düşünüyorum ve tam olarak karar veremedim, bu ürünü satın almalı mıyım sizce bu sorunu ortadan kaldırır mı? @Recep Baltaş
Western Digital PCB Circuit Hard Drive Controller Board 2060-771829-005 REV A | eBay

Diskiniz büyük ihtimal ile bozulmuş olabilir. Veya anakart üstünde takmış olduğunuz sata kablosunda, bağlantı noktasında bir arıza oluşmuş olabilir. HDD'yi başka bir SATA portuna bağlayıp öyle deneyin veya çalıştığından emin olduğunuz bir HDD'yi aynı porta takıp çalıştırmayı deneyip bağlantı noktası ve kabloyu kontrol edin.

Diskiniz büyük ihtimal ile bozulmuş olabilir. Veya anakart üstünde takmış olduğunuz sata kablosunda, bağlantı noktasında bir arıza oluşmuş olabilir. HDD'yi başka bir SATA portuna bağlayıp öyle deneyin veya çalıştığından emin olduğunuz bir HDD'yi aynı porta takıp çalıştırmayı deneyip bağlantı noktası ve kabloyu kontrol edin.
Sağolun tavsiyeleriniz için. Bir internet cafeye gittim HDD ile orada denedim HDD' de aynı sorun devam ediyordu. Sorunun HDD' min anakartın da olduğunu gördüm, söküp baktığımda yanıklar vardı, bana eğer bulabilirsen birebir anakart bulmamı söylediler ne yapmalıyım bilemiyorum.

Sağolun tavsiyeleriniz için. Bir internet cafeye gittim HDD ile orada denedim HDD' de aynı sorun devam ediyordu. Sorunun HDD' min anakartın da olduğunu gördüm, söküp baktığımda yanıklar vardı, bana eğer bulabilirsen birebir anakart bulmamı söylediler ne yapmalıyım bilemiyorum.
Kartın aynısından bulabilirseniz sorununuzu çözme ihtimaliniz var. Uğraşmak istemezseniz de mecbur yeni HDD yolu gözüküyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı