Bilgisayar her açıldığında direkt BIOS'a giriyor

Batınacrr

Centipat
Bilgisayarım açıldığı anda BIOS'a girmeye başladı. Pilini değiştirdim fakat hala aynı sorunu yaşıyorum. Yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi alabildim ssdye ama olmuyor yine aynı durum var
Dostum kayde değer birşey yoksa format çek. Çünkü yapacakların yukarıda yazıyor zaten. Olmadı mi yeniden kuracaksın Windows'u.
Format atsam olacağı garanti olmadığı için yapmak istemedim çünkü bi sıkıntısı yoktu bilgisayarın içinde değerli şeyler de var aynı zamanda

Bu tarz sorunlarda saçmalık derecesinde basit yolları ilk önce denemek gerekir. Klavyede biosa girmeyi sağlayacak tuşlarda sorun olmadığına bakın her şeyden önce. Delete, F2,F10,F12 vs vs gibi tuşlarda takılı kalan var mı diye gözlemleyin, hatta PC yi kapatıp yada klavyeyi kasadan çıkarıp tuşların hepsine soldan başlayıp sağa kadar elinizi kaydırarak basın, içinize sinmezse tekrarlayın.

Bu tarz sorunlarda saçmalık derecesinde basit yolları ilk önce denemek gerekir. Klavyede biosa girmeyi sağlayacak tuşlarda sorun olmadığına bakın her şeyden önce. Delete, F2,F10,F12 vs vs gibi tuşlarda takılı kalan var mı diye gözlemleyin, hatta PC yi kapatıp yada klavyeyi kasadan çıkarıp tuşların hepsine soldan başlayıp sağa kadar elinizi kaydırarak basın, içinize sinmezse tekrarlayın.
Klavyede bi sorun yok çıkarıp da denedim
Yardım edebilecek kimse yok mu?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı