Bilgisayar her açılışta Windows Update hizmeti yüzünden ısınıyor

EkmekArasiHDD

Megapat
Makaleler
3
Yer
Ordu/Perşembe
RAM
8 GB 2666 MHz
SSD veya HDD modeli
NVMe Kingston RBUSNS8 512 GB
Ekran kartı
GTX 1650 Mobil + UHD 630
İşlemci
i5-9300H
Merhabalar. Bilgisayarım her açılışta "hizmet ana bilgisayarı: Windows Update" ve "yazılım koruması platformu" denen iki işlem yüzünden her açılışta ısınıyor. Bu iki hizmet toplamda %30-35 CPU kullanıyor. Geçmesi için 5-10 dakika beklemem gerekiyor. Yani öyle çok ısınmıyor ama fan seslerini duyabiliyorum. Windows Update güncelleme denetliyordur demeyin çünkü her baktığımda güncellemeyi denetlemiyor. Yani denetlemiş oluyor ve pasif dururken böyle oluyor işte. Nasıl çözerim bunu? Bu iki işlem beni iyice gıcık etmeye başladı.

Windows aramaya : Hizmetler yazıyorsunuz karşınıza çıkan ekranda W ya basıp
Windows Update'yi buluyorsunuz. Sağ tıklayıp önce durdur seçeneğine basıp daha sonra tekrar sağ tıklayıp özellikler sekmesinden başlangıç türünü seçip devre dışı seçeneğini uygulayın.
Bilgisayarı yeniden başlatın.

Windows aramaya : Hizmetler yazıyorsunuz karşınıza çıkan ekranda W ya basıp
Windows Update'yi buluyorsunuz. Sağ tıklayıp önce durdur seçeneğine basıp daha sonra tekrar sağ tıklayıp özellikler sekmesinden başlangıç türünü seçip devre dışı seçeneğini uygulayın.
Bilgisayarı yeniden başlatın.
Sizin dediğiniz yöntem Update'i devre dışı bırakıyor. Güncellemeleri almak istiyorum ancak her açılışta da bu şekilde bilgisayarı ısıtacak kadar çalışmasını da istemiyorum. Her açılışta bunu yapıyor çünkü.

Sizin dediğiniz yöntem Update'i devre dışı bırakıyor. Güncellemeleri almak istiyorum ancak her açılışta da bu şekilde bilgisayarı ısıtacak kadar çalışmasını da istemiyorum. Her açılışta bunu yapıyor çünkü.
Ben uzun zamandır güncelleme almıyorum ara da bir gelen güncellemelere bakıyorum işime yaramadığı için yüklemiyorum bir sorun çıkmıyor ille de güncellemek isterseniz güncelleme planı yapıp bilgisayarı belirli günlerde güncellenmesini sağlayabilirsin.

Ben uzun zamandır güncelleme almıyorum ara da bir gelen güncellemelere bakıyorum işime yaramadığı için yüklemiyorum bir sorun çıkmıyor ille de güncellemek isterseniz güncelleme planı yapıp bilgisayarı belirli günlerde güncellenmesini sağlayabilirsin.
Onu ayarlarım belki de "Yazılım koruması platformu" denen işlem de CPU sömürüyor. Ona da bir çözüm bulmam gerekiyor.

Uygulama bildirimleri için kullanılıyor sizde neden böyle yüksek kullanımlar sergiliyor çok ilginç.
Onu da kapatın. :D
Kapatabilsem kapatırdım. Kendini yeniden açıp duruyor. Sistemim kötü de değil hani işlemler yavaş desem. Her açılışta bunu yapıp duruyor işte. Acayip derecede gıcık kaptım bu işleme özellikle. Hadi Update neyse denetliyor falan da bu program ne yapıyor her açılışta bu kadar çözemedim.

Kapatabilsem kapatırdım. Kendini yeniden açıp duruyor. Sistemim kötü de değil hani işlemler yavaş desem. Her açılışta bunu yapıp duruyor işte. Acayip derecede gıcık kaptım bu işleme özellikle. Hadi Update neyse denetliyor falan da bu program ne yapıyor her açılışta bu kadar çözemedim.
Çok enteresan bir durum gerçekten.
Bir de bu konuya bakın isterseniz.

Geri
Yukarı