Bilgisayar hiç tepki vermiyor

Hromynet

Centipat
Daha fazla  
Ekran kartı
AMD 6500 HD SERIES
İşlemci
İ3 550
Bilgisayarım sorunsuz çalışıyordu ama sonra bir sabah babam geldi ve senin bilgisayar açılmıyor dedi.
Gerçekten de açılmıyor, güç kaynağı bozulmuş dedi babam ve yeni bir güç kaynağı aldık taktık ama yine çalışmıyor.
Güç tuşuna basmıyor, işlemci fanı 1 2 cm oynayıp duruyor ve bilgisayarda bunun dışında hiçbir hareketlenme ve ses yok, ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarım sorunsuz çalışıyordu ama sonra bir sabah babam geldi ve senin bilgisayar açılmıyor dedi.
Gerçekten de açılmıyor, güç kaynağı bozulmuş dedi babam ve yeni bir güç kaynağı aldık taktık ama yine çalışmıyor.
Güç tuşuna basmıyor, işlemci fanı 1 2 cm oynayıp duruyor ve bilgisayarda bunun dışında hiçbir hareketlenme ve ses yok, ne yapmalıyım?

Bilgisayar kısa devreye düşmüş. Normaldir benimkinede oldu birkaç defa. Bilgisayarcıya götürün. Kısa devre değilse muhtemelen RAM arızalıdır.

Statik elektriklenme de böyle durum yaşanabiliyor. Ama anakartın arızalı olabilir. Sadece fanlar mı oynuyor?

Anakart arızası var. Anakart değiştirmeyi deneyin.
anakart kolay koaly bozulan birşey değil. değiştirilmeden önce ram lere bakılması lazım aankart rame göre pahalı bir parça

RAM olsaydı en azından fanlar vs. dönerdi diye tahmin ediyorum.

Hayır kanka bazı bilgisayarlarda ever açılabilir ekran siyahta kalıyor bazılarında lakin bazı tip bilgisayarlarda ise hiç açılmıyor bu durum gibi. Bilgisayracının görmesi gerek RAM'de değilse muhtemelen anakarttadır o zaman sorun. Ama bence statik elektriklenme yani kısa devre oldugunu düşünüyorum oda 100liraya halledilebilen bir şey.

Bende de aynı sorun vardı hocam güç tuşu acaba kısa devremi yapıyor ya da temassızlık ben eskiden güç tuşum bozulduğu için 2 tane kabloyu sürttürüp açıyordum bilgisayarı düz kontaktı bayağı bayağı 😃

anakart kolay koaly bozulan birşey değil. değiştirilmeden önce ram lere bakılması lazım aankart rame göre pahalı bir parça

Hayır kanka bazı bilgisayarlarda ever açılabilir ekran siyahta kalıyor bazılarında lakin bazı tip bilgisayarlarda ise hiç açılmıyor bu durum gibi. Bilgisayracının görmesi gerek RAM'de değilse muhtemelen anakarttadır o zaman sorun. Ama bence statik elektriklenme yani kısa devre oldugunu düşünüyorum oda 100liraya halledilebilen bir şey.
Statik elektriklenme ise kolayca atabilirsin. BIOS ayarlarını sıfırlamayı denedin mi? (Sizi konu sahibi sandım :D

Yeni konular

Geri
Yukarı