Bilgisayar hoparlörü, mouse ve klavyeyi görmüyor

Chupa Chups

Kilopat
Daha fazla  
Dün gece bir anda hoparlörden ses gelmemeye başladı, kasadaki bağlantısını çıkarıp taktım düzeldi. Daha sonra yattım fakat PC'yi kapatmadım. Sabah baktığımda PC hiçbir şeyi görmüyordu( hoparlör, klavye, mouse, ethernet kablosu). PC'yi kapatıp açmayı denedim fakat MSI logosundan sonra(hani şu BIOS için bir tuşa basın ekranı) sürekli mavi ekran verdi, açılmadı. Bende tüm parçaları söktüm ve iyice temizledim, termal macunlarını yeniledim ve tekrar açmayı denedim. Bu sefer ekrana hiç görüntü gelmiyor, PC'yi açma tuşunun ışığı da yanmıyor, ekran kartının fanı da dönmüyor. Problem neden kaynaklı olabilir acaba? Yardımcı olan/olmaya çalışan herkese şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sisteminizi yazarsanız daha rahat yardımcı olabiliriz. Bana ilk başta PSU sıkıntısı gibi geldi açıkçası.

Merhabalar, sistemi 4.5 senedir kullanıyorum, ilk defa böyle bir şey yaşıyorum.

Sistem:

i5 6402p işlemci
sapphire rx 480 8gb(referans/stok kart)
8gb ram
1tb 6400rpm hdd
msi h110m gaming anakart

psu 600 watt fakat everest rhino kasası'nın stok psu'su yani kaliteli değil. Acaba bozulmuş olabilir mi anlayamadım.

Merhabalar, sistemi 4 senedir kullanıyorum, ilk defa böyle bir şey yaşıyorum.

Sistem:

i5 6402p
sapphire rx 480 8gb(referans/stok kart)
8gb ram
1tb 6400rpm hdd

psu 600 watt fakat everest rhino kasası'nın stok psu'su yani kaliteli değil. Acaba bozulmuş olabilir mi anlayamadım.
Sorununuz %90 PSU kaynaklı. Aklıma gelen diğer bir ihtimal anakart arızası olabilir.

Sorununuz %90 PSU kaynaklı. Aklıma gelen diğer bir ihtimal anakart arızası olabilir.
Teşekkür ederim cevapladığınız için.

Birkaç kişinin daha fikrini alırsam iyi olur diye düşünüyorum..
Arkadaşlar emin olmadan parça almak istemiyorum fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim..

Son düzenleme:

Geri
Yukarı