Bilgisayar için hoparlör mü yoksa amfi mi?

Yol yaptı yol

Hectopat
Bilgisayarım için öncelikle onu belirteyim. Film- müzik- oyun yani genel olarak kaliteli bir hoparlör arıyorum 2+1 sistemlere baktım ses kalitesi belki iyidir ama watt bakımından düşük oluyorlar (baktığım fiyat aralığında) max 200-300 TL bu arada şimdi ben 2+1 veya buna benzer hazır PC hoparlör mü alayım? Alırsam hangisini? Veya ev amfisi alıp kolon mu bağlayayım 5 - 6 tane? Tavsiyelerinizi bekliyorum.. Konu yeri taşınmaz ise sevinirim :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullandığın hoparlörler belli bir boyut ve kaliteyi geçmediği müddetçe amfi ile desibel yani çıkış gücünü yükseltmen pek mantıklı olmayacaktır. Ufak uydulardan amfi kullansan bile çok fazla verim alamazsın, son volume düzeyinde alacağın ses kalitesi tatmin etmeyebilir bu sefer de.
Doğa kanunu, ufak olanın etkisi de ufak oluyor, bir yere kadar düzeltebiliyorsun.

Ev ortamında 2+1 ses sistemleri yetersiz geliyorsa ikinci el bak derim. Senelerdir Logitech 5+1 ses sistemi kullanıyorum, en ufak bozulma olmadı. Limitlerini zorlamadan kullandığınız vakit bir zarar gelmiyor ses sistemlerine çoğu zaman. Alırken de ne kadar çıkış gücü sunduğuna da bak elbette.

150TL'ye 5+1 ses sistemi aldığım günler geldi aklıma bu arada :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı