Bilgisayar için UPS önerisi

Rustybeard

Hectopat
Merhabalar, yeni bir bilgisayar topladım ama bulunduğum bölgede bazen elektrikler saniyelik olarak gidip geliyor. Bazen de anlık voltaj düşüklüğü oluyor sanki. Bunların bilgisayara zarar vermemesi ve sinir bozmaması için bir UPS almayı düşünüyorum. Ama hangi güçte alacağıma karar veremedim.

Bilgisayarı 10-15 dk idare etsin gibi bir düşüncem yok. Sadece o anlık kesintide kapatmasın ve voltaj düşüklüğünde zararı engellesin yeterli. Uzun kesinti olursa da kapatacak pc'yi kapatacak zaman versin.

Bağlı olacak cihazlar:
Modem.
Monitör (24 Watt)
Bilgisayar (600 Watt PSU.)(MSI RX 580 8 GB, Ryzen 5 1600, B450M S2H, 2*8 3000 MHz RAM, 500 GB SSD, 3-4 tane kasa fanı)

850'lik benim işime yarar mı yoksa 1000'lik mi alınır mı? Marka olarak powerful düşünüyorum uygun fiyatlı diye.

Son düzenleme:
Baya masraflı olur. Bir de konforlu değil. Bende 1200w APC var. En iyi markalardan biri diyorlar. Arada bir kontrol edilsin diye kendini kapatıyor. Ayda bir falan oluyor bu. O da oyun esnasına denk geliyor ve sinir bozuyor. Bence güç kaynağın güzelse sıkıntın olmaz yatırımı ona yap. UPS alacalsan da APC güzel.

Baya masraflı olur. Bir de konforlu değil. Bende 1200w APC var. En iyi markalardan biri diyorlar. Arada bir kontrol edilsin diye kendini kapatıyor. Ayda bir falan oluyor bu. O da oyun esnasına denk geliyor ve sinir bozuyor. Bence güç kaynağın güzelse sıkıntın olmaz yatırımı ona yap. UPS alacalsan da APC güzel.
Hocam bazen neredeyse her gün günde birkaç kere oyun ortasında kapandığını düşünün, pc açılması, İnternet gelmesi yeterince sinir ediyor. Öneri için teşekkürler ancak şu ara en uygun fiyatlı modellere bakabiliyorum.
Online UPS olmasına dikkat edin. Voltaj oynaması olduğunda bilgisayara dalgalı voltaj vermez.
Line interactivelerde voltaj ayarlaması yapıyor diye biliyordum ama.

Yeni konular

Geri
Yukarı