Bilgisayar iki dakikada bir donuyor

Logantvs

Kilopat
Daha fazla  
BIOS guncelledim, sonrasında böyle oluyor. Bilgisayar açıldıktan 10 dakika sonra sürekli olarak 2 dakikada bir 1 saniye aralıkla 2 kere donuyor.

LatencyMon ile test yaptım ve şu hatayı aldım;

Conclusion: Your System appears to be having trouble handling real-time Audio and other tasks. You are likely to Experience buffer underruns appearing as drop outs, clicks or pops. One or more DPC routines that belong to a driver running in your System appear to be executing for too long. One problem may be related to Power management, disable CPU throttling settings in Control Panel and BIOS setup. Check for BIOS updates.

Ve donma yaşadığım sorunu hem oyun oynayarak hem şarkı açarak kayıt ettim, BIOS sıfırladım ama hiçbir şey olmadı. İşlemci gücü ile alakalı ama bir türlü bulamadım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sistem özellikleriniz nedir ?
Ryzen 5 3600
Asus B450M-K
Sapphire AMD RX 580 8 GB
8GB Corsair 8GB A-DATA RAM
High Power 600W 80+PSU
A-DATA 480 GB SSD
Harddiskin ömrünü doldurması da buna bir sebep. Diskin bir anda tik diye takılması bu sorunu yaşatıyor.

Overclock yapmak istedim her şey güncel olsun öyle yapayım dedim BIOS güncelledim 4200'e OC yaptım bilgisayar kapandı ekran gelmeyince BIOS pilini çıkarıp taktım sonra böyle oldu bilgisayar.

Yeni konular

Geri
Yukarı