Çözüm Bilgisayar ilk açılışta BIOS ekranına giriyor

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ArdaStrix

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Olayı kısaca özet geçeyim. Dün bir arkadaşla anlaştım ve SSD'yi satacaktım. Windows satacağım SSD'de kurulu olduğu için sisteme format attım ve diğer SSD'ye Windows'u kurdum. Satacağım SSD'yide biçimlendirdim. Az önce arkadaş geldi aldı, sistemi açtığımda direkt BIOS'a giriyor. Windows zaten şu anki SSD'mde kurulu hâlde. Ne olur ne olmaz diye Flash'a da Windows atmıştım, onu takıp sistemi açtığımda kurulum ekranı geliyor ve SSD gözükmüyor. BIOS'a girdiğimde SSD'yi görebiliyorum ama.

Bu arada Windows kurulum ekranında ssd gözükmüyor ama "gözat" seçeneğine tıkladığımda yerel disk C olarak gözüküyor. Lakin tıklayıp seçemiyorum.

Sorunun çözümü: Diski komut sisteminden MBR'ye çevirince sorunum çözüldü.

Son düzenleyen: Moderatör:
İrst sürücüsünü setup halinde atarsanız görmez, sürücüleri çıkarmanız gerekiyor, Irst'yi çalıştırıp, USB belleğe extract seçip, atmanız gerekiyor.
ASUS'un resmi sitede anlattığı gibi yaptım ama olmadı. Diski komut sisteminden MBR'ye çevirince sorunum çözüldü. Şu an Windows kuruyorum, sorun çıkmadı karşıma.

Sorunum çözüldü, çok şükür.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı