Bilgisayar kapalıyken ağ üzerinden dosya aktarmak

bilalkerim12

Hectopat
Merhabalar ben a bilgisayarından b bilgisayarına ağ üstünden dosyalarımı paylaştım. Diğer bilgisayarda görünüyor şu an devam etmekte fakat ben a bilgisayarını kapatsam dosyalar görünmeye devam eder mi? A bilgisayarını açmadan işlemime devam edebilir miyim? 70GB yaklaşık dosya var çünkü. Çok uzun sürüyor. Teşekkürler şimdiden.

Bu tür işlemler genelde modem üzerinden yapılabiliyor, Asus ve Zyxel modemlerde bu özelliğin mevcut olduğunu biliyorum. Belki işinize yaramayacak ama, ilerde taşınabilir bir diskiniz olsa ağ üzerinden veri paylaşımı için bir alternatif olabilir. Bilgisayar kapalıyken HDD çalışmadığı için pek sizin söylediğiniz işlemin gerçekleştirileceğini sanmıyorum, lakin bu bilgisayar her türlü işlem olabilir, varsa öyle bir şey arkadaşlar paylaşır bizde faydalanmış oluruz.

Uyuyan bir çocuktan ... istemek gibi bir şey olur. Orayı istediğiniz şekilde doldurabilirsiniz.
Ders çalışmak, yemek yemek, iş yapmak ve daha niceleri.

Saçma bir örnek oldu ama aklıma gelmedi. Arkadaşlarda demiz imkansız öyle bir şey.

Uyuyan bir çocuktan ... istemek gibi bir şey olur. Orayı istediğiniz şekilde doldurabilirsiniz.
Ders çalışmak, yemek yemek, iş yapmak ve daha niceleri.

Saçma bir örnek oldu ama aklıma gelmedi. Arkadaşlarda demiz imkansız öyle bir şey.
Ps4 uyku modunda veri akışı sağlaya biliyor :) aklıma siz uyuyan çocuk dediniz de aklıma geldi.
Arkadaşın derdi Bilgisayarı tamamen kapalıyken veri aktarmak, buda aslında kafamı kurcalıyor, öyle bir teknoloji olsaydı, insanlar neden sunucuları klima altında soğutarak çalışır vaziyette bırakıyor, kapat gitsin nasılsa veri akışı sağlanıyor, neticede işlem görüyor.

Ps4 uyku modunda veri akışı sağlaya biliyor :) aklıma siz uyuyan çocuk dediniz de aklıma geldi.
Arkadaşın derdi Bilgisayarı tamamen kapalıyken veri aktarmak, buda aslında kafamı kurcalıyor, öyle bir teknoloji olsaydı, insanlar neden sunucuları klima altında soğutarak çalışır vaziyette bırakıyor, kapat gitsin nasılsa veri akışı sağlanıyor, neticede işlem görüyor.
Hocam ama o adı üstünde uyku modu, kapalı bir cihaz değil ve evet haklısınız. 😂

Geri
Yukarı