Bilgisayar kapanıyor

Barney28

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar geçen günlerde bilgisayarın termal macununu yeniledim. Sonra bilgisayara format attım, CD ile bilgisayarcıda ama bir türlü çözülmedi. Şu kapanması bir sorun gözükmüyor. Donanımsal olarak kapanmasının nedeni ne sizce? Mesela bugün bilgisayarı açtım, 10 dk Google'da gezindim, bir anda kapandı. Bazen setup kurarken kapanıyor bilgisayar, oyun setupu. Sizce ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Termal macun yenilemeden önce iyice temizlediniz mi ya da işlemci ve ekran kartına sürdüğünüzden düzgün bir şekilde parçaları oturttuğunuzdan emin misiniz?

Muhtemelen termal macun yeniledikten sonra pinleri yerine tam olarak oturtmamışsın. Bir pin çıkık olsa bile ısınma yapıyor, kontrol et derim. Sıcaklık değerlerini AIDA64 ile paylaşır mısın?

Sıcaklıkta bir sorun yoksa PSU'dan şüphelenebilirsin. Bence sorun sıcaklıkta.

Bence de sorun sıcaklıkta oyun kurarken Speccy diye bir program var oradan değerlere bakıyorum 80 derecelere çıkıp kapanıyor kasa.
Muhtemelen termal macun yeniledikten sonra pinleri yerine tam olarak oturtmamışsın. Bir pin çıkık olsa bile ısınma yapıyor, kontrol et derim. Sıcaklık değerlerini AIDA64 ile paylaşır mısın?

Kendim yapmadım bilgisayarcıya sürdürdüm.
Termal macun yenilemeden önce iyice temizlediniz mi ya da işlemci ve ekran kartına sürdüğünüzden düzgün bir şekilde parçaları oturttuğunuzdan emin misiniz?

Bilgisayarcıya yaptırdım böyle bir şey olabilir mi?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı