Bilgisayar kapanmıyor

Epicfeno

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle merhabalar, benim bilgisayarım da şöyle bir sıkıntı var. Bilgisayarımı kapattığım zaman yani Windows çubuğuna bastıktan sonra kapata basıyorum monitör de ekran gidiyor evet fakat kasa kapanmıyor, saatlerce açık duruyor. Monitörümü açtığımda hiçbir şey yok fakat dediğim gibi kasa saatlerce çalışmaya devam ediyor. Mesela bir de klavyenin ışıkları sönüyor fakat kasa da mesela ekran kartının ışıkları yanmaya devam ediyor. Var mıdır bir çözüm?

İşletim sistemim: Windows 10 Pro.

Yonga seti üreticisinin destek sayfasından anakart modelinize göre bir ACPI Driver'ını bulup indirin ve kurun. Anakart modelinizi yazsaydınız daha detaylı yardımcı olmaya çalışırdım.

Denetim Masası –>> Donanım ve Ses –>> Güç seçenekleri, Veyahut Başlat –>> Arama Kısmına –>> Güç Seçenekleri yazıp çıkan sonuca tıkla. Çıkan ekranda “Güç Düğmelerinin Yapacaklarını Seçin” yazısına tıkla.

Üstte yazan “Şu Anda Kullanılmayan Ayarları Değiştir” yazısına tıkla ve altta Kapatma Ayarları başlığı altında Hızlı Başlatmayı Aç tikini kaldır. Tiki kaldırdıktan sonra –>> Sağ altta bulunan “Değişiklikleri Kaydet” butonuna tıkla. Bunu yaptıktan sonra düzelmesi lazım sorununun. Aynısı benim de başıma gelmiş 2 sene önce bu şekilde düzeltmiştim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı