Bilgisayar kasası nasıl temizlenir?

Peki elektrik süpürgesi ile uzaktan üflesem bir zarar verir mi ilk açıldığında motorundan soğuk üflüyor onla uzaktan tutarsam devrelere bir zarar verir mi?
Elektrik süpürgesini en düşükte çalıştırarak yapılabilir ama yine de çok dikkatli olmanız lazım. Çünkü bu seferde çok şappur şuppur yaparsanız işi kapasitör gibi şeyleri sökme olasılığınız var. Ve süpürgenin yanında bir fırça da kullanmanızı öneririm. Fırça elbette yardımcı olacaktır.

Yok yanlış anlattım sanırım elektrik süpürgesinin altında motor bölümü var orası üflüyor :)
Çok etkili olacağını sanmıyorum, bir süre sonra o da ısınıyor zaten. El kompresörü almanızı ya da olan birisinden rica etmenizi tavsiye ederim.

Sıcak havadan lehimin sıvılaşması imkansız. Teknik olarak imkansız tabii eğer evinizdeki hava üfleyici ortalama 250-300 derecede hava üflemiyorsa 😅. Ha bir ihtimal (ki bu bile zor bir ihtimal) bazı soğuk kalması gereken devre elemanları falan olabilir. Ama içinden elektrik geçen elemanlar en fazla ne kadar soğuk kalacaktır o da muamma. Hafif uzaktan üflediği sürece sorun olmayacaktır muhtemelen. Kasanın iç kısımlarını bezle. PCB'yi de varsa şu makyaj fırçası benzeri bir fırçayla (yumuşak olanlardan) temizleyebilirsiniz ekstra olarak. Nemli olmamasına dikkat edin ekipmanların.

Son düzenleme:
Sıcak havadan lehimin sıvılaşması imkansız. Teknik olarak imkansız tabii eğer evinizdeki hava üfleyici ortalama 250-300 derecede hava üflemiyorsa 😅. Ha bir ihtimal (ki bu bile zor bir ihtimal) bazı soğuk kalması gereken devre elemanları falan olabilir. Ama içinden elektrik geçene elemanlar en fazla ne kadar soğuk kalacaktır o da muamma. Hafif uzaktan üflediği sürece sorun olmayacaktır muhtemelen. Kasanın iç kısımlarını bezle. PCB'yi de varsa şu makyaj fırçası benzeri bir fırçayla (yumuşak olanlardan) temizleyebilirsiniz ekstra olarak. Nemli olmamasına dikkat edin ekipmanların.
Sıvılaşması imkansıza yakın zaten saç kurutma makinesiyle ama zarar görebilir. Teknik olarak doğru diyorsunuz lakin benim dediğim sıvılaşma ya da erime olayı değildi. Lehimi eritecek güçteki makine saça neler yapar zaten. :D

Geri
Yukarı