Bilgisayar kasası nasıl temizlenir?

Hellw1n

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, bilgisayar kasasını nasıl temizleyebilirim? Alalı ortalama 7 8 ay oldu ve araba bir açıp temizledim. Fakat acaba es geçtiğim bir yer var mı acaba, merak ediyorum?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok tehlikeli geldi fakat herkes öyle dediği için birazcık rahatladım herhangi bir sıkıntı yaratmaz değilmi

Çok teşekkür ederim
Tehlikeli bişey yok. Fanları sabit tutmanızda gerekmiyor. Normal şartlarda fanlar sanki statik elektrik üretmiyor bozulsa o zamanda bozulur dimi bomboş konuşuyorlar.

Hava tutarken dikkat etmem gereken yerler varmı veya nerelere özellikle tutmalıyım ekran kartının içine doğru falan ?
Sadece ekran kartına hava tutarken fanı tut, soğutma ızgaralarınada tut oradan pervanedeki tozlarda kalkar.

Benim dediğim normal kasa fanlarını sabit tutmaya gerek yok. Ekran kartı ve CPU fanları elle tutulmalı çünkü ters dönerse yalama olabilir bu da devir hızını bozar.

Çok tehlikeli geldi fakat herkes öyle dediği için birazcık rahatladım herhangi bir sıkıntı yaratmaz değil mi?

Çok teşekkür ederim.

Hocam o tehlikeli durum eskidendi anında kısa devre yapıyordu şidi fanlar ters çevrilsenede kolay kolay olmuyor ama gidip de fanlarla fön makinesinin arasında 1 milim yer bıkaracak yerden makineyi tutarsan inatla bozulur tabii.

Saç kurutma makinesi ile üfletebilirsiniz. Fanları eliniz ile tutun, dönerek statik elektrik oluşturabilir. Termal macun yenilemeye gerek yok. Dışını silersiniz, bu kadarı yeterli.
Hocam aman dikkat soğuk olarak üfleyelim.

Tehlikeli bir şey yok. Fanları sabit tutmanızda gerekmiyor. Normal şartlarda fanlar sanki statik elektrik üretmiyor bozulsa o zamanda bozulur değil mi bomboş konuşuyorlar.

Sadece ekran kartına hava tutarken fanı tut, soğutma ızgaralarınada tut oradan pervanedeki tozlarda kalkar.

Benim dediğim normal kasa fanlarını sabit tutmaya gerek yok. Ekran kartı ve CPU fanları elle tutulmalı çünkü ters dönerse yalama olabilir bu da devir hızını bozar.

Tehlike var statik elektrik üretiyor kendiniz diyosunuz işte sıkıntı o biliyosunuz bozulur tabi.

Geri
Yukarı