Bilgisayar kendi kendine kapanıp açılıyor ya da mavi ekran veriyor

Walens

Hectopat
RAM
16 gb 4x4
SSD veya HDD modeli
kingston 480gb 2x
Ekran kartı
rx570 8gb oc
Anakart
Ab350m ds3h v2
İşlemci
ryzen 5 3600
Dostlar, iyi günler. Bilgisayarımızda işlemciyi değiştirdikten sonra bazı sorunlarla karşılaşmaya başladım. Bu sorunlar genellikle sürekli olarak değişen mavi ekranlar ve kapanıp açılmalar şeklinde ortaya çıkıyor. Yeni bir SSD denemeyi, RAM'leri kontrol ettirmeyi ve BIOS'u güncellemeyi denedim, ancak tüm bunlara rağmen birkaç saat önce bilgisayarım aniden açılıp kapanmaya başladı.

Bilgisayarın özellikleri ise şunlardır:

• RX570 8 GB OC.
  • Ryzen 5 3600.
  • AB350M DS3H V2.
  • 2X Kingston 480GB SSD.
  • DDR4 4x4 16 GB RAM.
  • Cooler Master 600W güç kaynağı.
Yukarıda belirttiğim gibi, işlemciyi değiştirdikten sonra bu hataları almaya başladım. Önceden Ryzen 3 1200 kullanıyordum.

Not: İşlemciyi kendim değiştirdim ve termal macunu gerektiği gibi sürdüm.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarı ilk aldığımda bendede çok oluyordu sonra NVIDIA, Intel ve çoğu sürücüyü güncelledikten sonra sorun çözüldü. Sürücülerinizi güncelleyin.

Dostlar, iyi günler. Bilgisayarımızda işlemciyi değiştirdikten sonra bazı sorunlarla karşılaşmaya başladım. Bu sorunlar genellikle sürekli olarak değişen mavi ekranlar ve kapanıp açılmalar şeklinde ortaya çıkıyor. Yeni bir SSD denemeyi, RAM'leri kontrol ettirmeyi ve BIOS'u güncellemeyi denedim, ancak tüm bunlara rağmen birkaç saat önce bilgisayarım aniden açılıp kapanmaya başladı.

Bilgisayarın özellikleri ise şunlardır:

• RX570 8 GB OC.
  • Ryzen 5 3600.
  • AB350M DS3H V2.
  • 2X Kingston 480GB SSD.
  • DDR4 4x4 16 GB RAM.
  • Cooler Master 600W güç kaynağı.
Yukarıda belirttiğim gibi, işlemciyi değiştirdikten sonra bu hataları almaya başladım. Önceden Ryzen 3 1200 kullanıyordum.

Not: İşlemciyi kendim değiştirdim ve termal macunu gerektiği gibi sürdüm.
Aynı şeyleri yaşıyordum dostum. Otomatik yeniden başlatmayı kapat. Minidump dosyalarını at sana yardımcı olurlar. Benim bir konum var orayı atayım orada bir arkadaş yardımcı olmuştu bak işine yarar belki. Benim sorunum çözüldü gibi duruyor 2-3 gündür bir problem yok.

Olay görüntüleyicisini kontrol edebilir misiniz? Bende de benzer sorunlar vardı. Eğer aynı sorunsa konuma bakabilirsin.

Geri
Yukarı