Bilgisayar kendiliğinden kapanıyor

user007

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarda herhangi bir işlem yapmadığım zaman 1 dk kadar zamanda kendiliğinden kapanıyor. Fakat arka planda bir müzik, video veya oyun açık olduğu zaman ya da mouse hareket ettirdiği zaman kapanmıyor. Güç seçeneklerine baktım ve otomatik kapama yok. Bilgisayarın başından ayrılamıyorum. Anlayan varsa yardımcı olabilir mi?

En güzeli yeni yazılım atmanı öneririm, eğer virüs varsa en azından temizlenir. Yazılım atıp sorunun devam eder ise, o zaman donanımsal olarak bir sıkıntının olduğunu daha net anlayabiliriz. Isı sorunu olsa, fareyi oynatman ya da arka plan da video oynatman kapanmasına engel olacak bir durum gibi görünmüyor.

Sisteminiz nedir? Isı degerlerinizi atabilir misiniz?
üstadım ısı değerleri resimde ki gibi . sadece mantıksal çıkarım yapıyorum tabi anladığımdan değil ama işlem sırasında ısı değerlerinin daha yüksek olması gerekmez mi. bilgisayarla işlem yaparken kapanmıyor işlem yapılmadığında kapanıyor
En güzeli yeni yazılım atmanı öneririm, eğer virüs varsa en azından temizlenir. Yazılım atıp sorunun devam eder ise, o zaman donanımsal olarak bir sıkıntının olduğunu daha net anlayabiliriz. Isı sorunu olsa, fareyi oynatman ya da arka plan da video oynatman kapanmasına engel olacak bir durum gibi görünmüyor.
recovery seçeneğini denedim üstad sorun devam ediyor.
Aniden mi kapanıyor yoksa normal mi kapanmaya başlıyor?

Aniden kapanıyorsa mining virüsü devreye giriyor. Bu da kalitesiz PSU'nuza aşırı yük bindirip sistemin kapanmasına sebep oluyor.

Aklıma gelen en iyi senaryo bu.
üstad aniden kapanıyor sonrasında açtığım zaman yeniden başlatılıyor gibi açılıyo fakat işlemler açık olan işlemler kaldığı yerdem devam ediyor. klasörler sayfalar vs hepsi açık şekilde devam ediyor.
Tarama yaptınız mı?
avast ile virüs taraması yaptım fakat sorun düzelmedi

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (3).png
    Ekran Görüntüsü (3).png
    123,3 KB · Görüntüleme: 37
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı