Çözüldü Bilgisayar kulaklığı algılamıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Tatanqa333

Hectopat
Rampage oyuncu kulaklığı aldım ama bilgisayar hiçbir türlü algılamıyor, monitörün ses girişine takıyorum algılıyor ama kasaya taktığım zaman algılamıyor, yardımcı olur musunuz?

Çözüm
@Çağlar0707 anakartta sıkıntı var. Arka jaklar da çalışmıyor. Satan kişi BIOS üzerinden kapatmış. Bunu da burada anladık. @Tatanqa333 hocam, evet USB ses kartı ile kullanabilirsiniz. Maalesef şarj kurnazlığı yapmışlar ve BIOS üzerinden kapatıp vermişler. Sağlık olsun hocam.
Hocam, galiba anakartta sıkıntı var. Nereden almıştınız? Normalde zaten BIOS üzerinden ses kartı kapalı gelmez. Bence bilerek kapatmışlar.

Hocam geçen sene 2.el almıştım HDMI ile TV'ye baglayıp oynuyordum sorun olmuyordu ilk defa kulaklık ile denedim sorun oldu peki cözüm nedir hocam?

USB ses kartı alsam onunla düzelir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Elbette hocam. USB ses kartı ve USB 7.1 kulaklık ile sıkıntı olmaz. Tam bir şark kurnazlığı yapmışlar. BIOS üzerinden kapatmışlar. USB olanlarda ses çipi var ve bağımsız olarak çalışırlar.

Elbette hocam. USB ses kartı ve USB 7.1 kulaklık ile sıkıntı olmaz. Tam bir şark kurnazlığı yapmışlar. BIOS üzerinden kapatmışlar. USB olanlarda ses çipi var ve bağımsız olarak çalışırlar.
Bozuk olmasına rağmen burada ses geliyor gözükmesi normal mi peki hocam?

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    27 KB · Görüntüleme: 24
Çıkış vermiyor olabilir. Ki zaten durum bu.

Bu tek giriş Combo jak için. USB ise galiba ışıklar içindir. Bir de tek USB 7.1 olanlar var. Bunlarda ise ses çipi var.

@Çağlar0707 anakartta sıkıntı var. Arka jaklar da çalışmıyor. Satan kişi BIOS üzerinden kapatmış. Bunu da burada anladık. @Tatanqa333 hocam, evet USB ses kartı ile kullanabilirsiniz. Maalesef şarj kurnazlığı yapmışlar ve BIOS üzerinden kapatıp vermişler. Sağlık olsun hocam.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı