Bilgisayar mağazası açmak için nereden toptan parçalar alınabilir?

Ben çok büyük şirketlere stok aracılığı işini yapıyordum, yani benim söyleyeceğim miktar senin dükkanına alacağının 7-8 katı olduğu için şöyle söyleyeyim, 50.000'den fazla tuttuğu oluyor.
Kafamızda ki başlangıç sermayesi 1milyon TL bunu 700k'sı masaüstü bilgisayar bileşenleri tedarik etmek için kullanacağız. Bu bütçe sorun olmaz sanırım. Ama birden fazla tedarikçilerden mal temin edeceğimiz için bu bütçe bölünecektir. Bundan dolayı , minimum alışveriş bütçesi ne kadar olmalı?

Hocam o şirketten şirkete değişir mesela abim Trendyol'da e ticaret yaparak hayvan ürünleri satıyor onun sattığı mamanın distribütörü en az 1000TL'lik alışveriş yapma zorunluluğu koyuyor
Ama babamın ticarette sattığı ürünleri alabilmek için en az alması gereken tutar 10.000TL
Hocam bilgisayar bileşenleri için bu miktarın yeterli olacağını sanmıyorum. B450m anakart şuanda 1k . Babanız bilgisayar parçaları mı tedarik ediyor yoksa aynı yöntem ile başka bir alanda ürünler mi?

Kafamızda ki başlangıç sermayesi 1milyon TL bunu 700k'sı masaüstü bilgisayar bileşenleri tedarik etmek için kullanacağız. Bu bütçe sorun olmaz sanırım. Ama birden fazla tedarikçilerden mal temin edeceğimiz için bu bütçe bölünecektir. Bundan dolayı , minimum alışveriş bütçesi ne kadar olmalı?

Hocam bilgisayar bileşenleri için bu miktarın yeterli olacağını sanmıyorum. B450m anakart şuanda 1k . Babanız bilgisayar parçaları mı tedarik ediyor yoksa aynı yöntem ile başka bir alanda ürünler mi?

Ben sana komple bu işin dükkandır, reklamıdır, tedariktir falan en az kafadan 1.5 M yazıyorum, minimum bir bütçe bu sıralar söyleyemem çünkü tüm tedarikçiler uçmaya başladı, şuan bilgisayar dünyasının en yoğun zamanları çünkü her firma deli gibi yeni ürün tanıtıyor.

Bu bütçenin içinde e-ticaret sisteminin kurulması da var, kredi kartı sistemleri falan. Bence hata yapıyorsun, tedarik mevzusundan çok şuan dükkanı nereye açacağını, reklam politikanı, ekibini, kargo firmanı falan ayarlamalısın tedarik küçücük bir araştırmayla bulunabilir.

Şimdi 700.000'inini sistem parçaları için bir anda kullanırsan bunun dükkanıdır, reklamıdır, e-ticaret sitesidir, elemanıdır, bunlar ne olacak? Tavsiyem başlangıçta e-satış deposunu arttırıp dükkan boyutunu küçültmek, bir çok kişi yüksek miktar mal stoklayıp satamayıp batıyor bu sektörde, kimleri gördüm, sadece 1.5 M mal alıp yarısından çoğunu satamadığı için borçlar içinde batan.

10.000'e bilgisayarla alakalı bir şey temin edemez, farklı alandadır.

Ben sana komple bu işin dükkandır, reklamıdır, tedariktir falan en az kafadan 1.5 M yazıyorum, minimum bir bütçe bu sıralar söyleyemem çünkü tüm tedarikçiler uçmaya başladı, şuan bilgisayar dünyasının en yoğun zamanları çünkü her firma deli gibi yeni ürün tanıtıyor.

Bu bütçenin içinde e-ticaret sisteminin kurulması da var, kredi kartı sistemleri falan. Bence hata yapıyorsun, tedarik mevzusundan çok şuan dükkanı nereye açacağını, reklam politikanı, ekibini, kargo firmanı falan ayarlamalısın tedarik küçücük bir araştırmayla bulunabilir.

Şimdi 700.000'inini sistem parçaları için bir anda kullanırsan bunun dükkanıdır, reklamıdır, e-ticaret sitesidir, elemanıdır, bunlar ne olacak? Tavsiyem başlangıçta e-satış deposunu arttırıp dükkan boyutunu küçültmek, bir çok kişi yüksek miktar mal stoklayıp satamayıp batıyor bu sektörde, kimleri gördüm, sadece 1.5 M mal alıp yarısından çoğunu satamadığı için borçlar içinde batan.

Dükkan hazırda var kira olmayacak dediğin gibi web sitesi ve pazarlama en büyük kalem . Ekip belli aslında web sitesi vs bu alanda bilgili ücretsiz hizmet sağlıyacak arkadaşım var . 700 bin bir anda mal almak sağlıklı olmaz ama sonuçta distribütörler minimum ne kadarlık sipariş geçiyor buda mühim. Dükkan ilk başta dediğin gibi depo görevi görecek . Hali hazırda Trendyol vs bu tür pazarlara mı yoğunlaşmak doğru olur yoksa tamamen kendi web sitemize mi ?
Sadece satış sırasında vatan itopya vs benzeri şirketlerin kullandıkları yazılımlar hakkında pek bilgi sahibi değiliz. Stok kontrol kargo takibi tarzı kendi yazılımlarımızı geliştirebiliriz ama başka ne tür yazılımlar var açıkçası bilmiyoruz . Genel bütçeden bahsettim bir anda hepsini kullanmayı düşünüyoruz kademeli olarak ilerleyeceğiz. Sizinle tanışmak isterim bu alanda tecrübeli birine benziyorsunuz.

Dükkan hazırda var kira olmayacak dediğin gibi web sitesi ve pazarlama en büyük kalem. Ekip belli aslında web sitesi vs bu alanda bilgili ücretsiz hizmet sağlıyacak arkadaşım var. 700 bin bir anda mal almak sağlıklı olmaz ama sonuçta distribütörler minimum ne kadarlık sipariş geçiyor bu da mühim. Dükkan ilk başta dediğin gibi depo görevi görecek. Halihazırda Trendyol vs bu tür pazarlara mı yoğunlaşmak doğru olur yoksa tamamen kendi web sitemize mi?
Sadece satış sırasında vatan İtopya vs benzeri şirketlerin kullandıkları yazılımlar hakkında pek bilgi sahibi değiliz. Stok kontrol kargo takibi tarzı kendi yazılımlarımızı geliştirebiliriz ama başka ne tür yazılımlar var açıkçası bilmiyoruz. Genel bütçeden bahsettim bir anda hepsini kullanmayı düşünüyoruz kademeli olarak ilerleyeceğiz. Sizinle tanışmak isterim bu alanda tecrübeli birine benziyorsunuz.

Ben stok sağlıyorum büyük şirketlere ekipman ve sistem konusunda, ama benim malları aldığım mecralar yurt dışından, daha doğrusu ben aracı firma görevi gördüğüm için bizde anlık satışlar çok uçuk rakamlar oluyor küçük esnafın kâr edeceği türden değil dostum.

Web sitesi olsun kesinlikle, en iyisinden hem de arkadaşın ne kadar iyi site yapabiliyor bilmiyorum ama bu denli yüksek bir bütçeyle gireceğin bir sektöre sağlam site lazım, veri tabanı, üyelik sistemi, kredi kartı sistemi, canlı destek, SMS bilgilendirme, mail bilgilendirme vs. çok da etkili yazılımlar kullanmıyorlar benim saydıklarım dışında. Canlı destek yazılımı lazım, oraya da evden bakabilecek biri gerekiyor ilk aşamalarda güveni sağlam tazeler o sistem. Kargo takibi zaten firma üzerinden yapabiliyorsun, onun da verisini siteye eklemek kalıyor geriye arkadaşın halleder basit bir şey o.

Tüm bunları hallettikten sonra söylediğin e-ticaret sitelerinden de satış yapabilirsin ama marka olmak adına ben tamamen kendi yaptığınız reklamlarla büyüyen web sitenizden ilerlemeni tavsiye ederim. Fakat reklamın üzerine çok iyi düşünmelisin, örneğin Monster'ın çok basit olan ve dillere düşmesine sebep olan akıllıca reklam metni şuydu;

"Açamayacağınız oyun olursa gelin iade alalım.", halbuki açamayacağı oyun olmuyor ama her sistem de iyi FPS vermez farklı oyunlarda, burada reklamın mantığını anlatmaya çalıştım yanlış anlama Monster'la bir alakası yok.

Ben sana komple bu işin dükkandır, rekla mıdır, tedariktir falan en az kafadan 1.5 m yazıyorum, minimum bir bütçe bu sıralar söyleyemem çünkü tüm tedarikçiler uçmaya başladı, şu an bilgisayar dünyasının en yoğun zamanları çünkü her firma deli gibi yeni ürün tanıtıyor.

Bu bütçenin içinde e-ticaret sisteminin kurulması da var, kredi kartı sistemleri falan. Bence hata yapıyorsun, tedarik mevzusundan çok şu an dükkanı nereye açacağını, reklam politikanı, ekibini, kargo firmanı falan ayarlamalısın tedarik küçücük bir araştırmayla bulunabilir.

Şimdi 700.000'inini sistem parçaları için bir anda kullanırsan bunun dükkanıdır, rekla mıdır, e-ticaret sitesidir, elemanıdır, bunlar ne olacak? Tavsiyem başlangıçta e-satış deposunu arttırıp dükkan boyutunu küçültmek, birçok kişi yüksek miktar mal stoklayıp satamayıp batıyor bu sektörde, kimleri gördüm, sadece 1.5 m mal alıp yarısından çoğunu satamadığı için borçlar içinde batan.

Hocam başka alandayiz biz.

Ben stok sağlıyorum büyük şirketlere ekipman ve sistem konusunda, ama benim malları aldığım mecralar yurt dışından, daha doğrusu ben aracı firma görevi gördüğüm için bizde anlık satışlar çok uçuk rakamlar oluyor küçük esnafın kâr edeceği türden değil dostum.

Web sitesi olsun kesinlikle, en iyisinden hem de arkadaşın ne kadar iyi site yapabiliyor bilmiyorum ama bu denli yüksek bir bütçeyle gireceğin bir sektöre sağlam site lazım, veri tabanı, üyelik sistemi, kredi kartı sistemi, canlı destek, SMS bilgilendirme, mail bilgilendirme vs. çok da etkili yazılımlar kullanmıyorlar benim saydıklarım dışında. Canlı destek yazılımı lazım, oraya da evden bakabilecek biri gerekiyor ilk aşamalarda güveni sağlam tazeler o sistem. Kargo takibi zaten firma üzerinden yapabiliyorsun, onun da verisini siteye eklemek kalıyor geriye arkadaşın halleder basit bir şey o.

Tüm bunları hallettikten sonra söylediğin e-ticaret sitelerinden de satış yapabilirsin ama marka olmak adına ben tamamen kendi yaptığınız reklamlarla büyüyen web sitenizden ilerlemeni tavsiye ederim. Fakat reklamın üzerine çok iyi düşünmelisin, örneğin Monster'ın çok basit olan ve dillere düşmesine sebep olan akıllıca reklam metni şuydu;

"Açamayacağınız oyun olursa gelin iade alalım.", halbuki açamayacağı oyun olmuyor ama her sistem de iyi FPS vermez farklı oyunlarda, burada reklamın mantığını anlatmaya çalıştım yanlış anlama Monster'la bir alakası yok.
Tavsiyeler için çok teşekkür ederim. <3

Yeni konular

Geri
Yukarı