Bilgisayar montaj tutarı ne olur?

Nieagerams

Hectopat
Daha fazla  
Merakımdan soruyorum, PC almıyorum şu anda. Parçalarını alsam, götürsem bir yere bana kaça yaparlar? Zamanında yaptıranlar kaça yaptırdı, söylerse sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merakımdan soruyorum, PC almıyorum şu anda. Parçalarını alsam, götürsem bir yere bana kaça yaparlar? Zamanında yaptıranlar kaça yaptırdı, söylerse sevinirim.
Yılbaşından önce 100TL gibi bir fiyat çekmişlerdi bana. Tabi ben anakart değişimi yaptıracaktım. Komple kasayı söküp temizleyip montajını yapacaklarını söylediler.

Merhabalar,
Yaklaşık 1 hafta önce bütün parçalarını tamamladım kasamın. Kasa parçalarını 3 ay gibi bir süreye yayarak hem daha ucuza getirmeye çalıştım hem de öğrenmeye. Kasa parçalarının geliş süresi boyunca yüzlerce video inceledim izledim, makale yazı okudum kasa geldiğinde tek başıma kurabilmek için. Çok faydası oluyor bu tarz içeriklerin. Zaten kasa ve kasa ekipmanları o kadar detaylı kullanım kılavuzları ile geliyor ki okuma yazman varsa tek başına toplayamamak imkansız bence ama yine de anlamam ben dersen, kasa toplama nasıl yazarsan herhangi bir Online platforma yüzlerce video var. Yine de ben kendim değil bir yere toplatayım dersen, o zaman da güvenmediğin yerler dışında bir yere götürme kesinlikle. En küçük bir pin kırılsa ekipmanda sana yüzlerce liraya mal olabilir. Profesyonel yerlerde de tahminimce 100-200 arası bir fiyatı olur. Online bir platformdan toplarsan da kasayı ücretsiz kurulum yapıyorlar zaten.
Benim kendi kasamı kurmam yaklaşık 3 saat sürdü. Her şeyi üçer beşer defa kontrol ettiğim için biraz uzun sürdü doğal olarak. Bir sorun olmadan çalışıyor şu an bütün bağlantıları kılavuzlardan ve videolardan inceleyerek yaptım.

İyi günler dilerim.

İnternetten bakarak yapabilirsin bir çok detaylı rehber videoları var. Sonuçta atomu parçalamıyoruz. Hepsinin soketi var sadece oraya oturtuyorsun, vidalıyorsun. Ben kendim yapamam diyorsan da bir bilgisayarcıda max. 75TL gibi bir ücrete yaptırabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı